AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SIATKÓWKA. MKS stawia na młode zawodniczki

DATA: 17 czerwca 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Kolejna młoda siatkarka będzie w przyszłym sezonie grać w drużynie MKS-u Kalisz.

  Wcześniej ogłoszone zostało przedłużenie kontraktu Karoliny Drużkowskiej oraz powrót do Kalisza Zuzanny Szperlak. Do grona ambitnych, młodych przyjmujących w kaliskim zespole dołączy Zuzanna Kuligowska w ubiegłym sezonie reprezentująca GKS Wieżyca 2011 Stężyca. W rozgrywkach I ligi nowa przyjmująca MKS-u zdobyła 378 punktów, będąc jedną z liderek swojego zespołu.

  Zuzanna Kuligowska to wychowanka Pałacu Bydgoszcz. Reprezentowała drużyny młodzieżowe bydgoskiego klubu, a w sezonie 2020/21 znalazła się w składzie seniorskiego zespołu. Jej związek z bydgoskim klubem sięga jednak jeszcze głębiej. Jest córką Joanny Kuligowskiej. To jedna z legend Pałacu reprezentująca jego barwy łącznie przez 18 lat, w tym w najlepszym okresie dla bydgoskiego klubu, kiedy zdobył dwa wicemistrzostwa Polski, brązowy medal mistrzostw Polski oraz zwyciężał w rozgrywkach Pucharu i Superpucharu Polski.

  W ubiegłym sezonie przyjmująca MKS-u grała w I lidze w barwach GKS-u 2011 Wieżyca Stężyca, gdzie była jedną z liderek zespołu. Jej umiejętności i dobrą formę dostrzegł trener reprezentacji Polski U21 powołując ją na turniej eliminacyjny do Mistrzostw Europy. Polki w pewnym stylu wywalczyły awans, a kapitanem kadry była… druga z przyjmujących MKS-u Karolina Drużkowska. Już niedługo zawodniczki zagrają wspólnie na parkiecie kaliskiej Areny.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.