AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ŚWIĘTO POWIATU. Medale i wyróżnienia dla zasłużonych dla powiatu kaliskiego (FOTO)

DATA: 20 czerwca 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Od lewej: Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Jan Kłysz, Lilianna Sieradzka i Starosta Kaliski Krzysztof Nosal. Fot. Starostwo Powiatowe.
  Na terenie Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku odbyło się Święto Powiatu Kaliskiego.

  Impreza była doskonałą okazją do uhonorowania tych, którzy w minionym, 2021 roku, swoją działalnością wyróżnili się działając na rzecz rozwoju powiatu kaliskiego w rożnych dziedzinach.

  Władze Powiatu Kaliskiego Krzysztof Nosal Starosta Kaliski, Jan Adam Kłysz Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego oraz Zbigniew Słodowy wręczyli Medale "Zasłużony dla Powiatu Kaliskiego", Tytuły Honorowe - Przyjaciela i Osobowości Powiatu Kaliskiego oraz wyróżnienie specjalne "Zasłużony dla kultury Powiatu Kaliskiego". - Zwracam się do wszystkich wyróżnionych w blisko 25-letniej historii Powiatu Kaliskiego oraz tych, którzy zostali wyróżnieni w roku bieżącym. Wasza społeczna praca, dokonania oraz dzieła są bezcenne. Nie sposób zmierzyć tych dokonań jakąkolwiek miarą, nie sposób jest je zderzyć z czymkolwiek innym, bowiem są one osadzone w naszej rzeczywistości, w naszej społeczności, w naszej przestrzeni. To co my możemy zrobić, wykonując funkcje publiczne, to dostrzec wysiłki, dostrzec poświęcenie i trud, bezinteresowność, społeczne zaangażowanie, dostrzec Was - bohaterów swojego czasu. Kieruję do Was, do wszystkich Wyróżnionych, obecnych na Święcie i uhonorowanych w latach minionych, słowa wielkiej wdzięczności, ogromnego szacunku i wielkiego uznania - mówił Jan Adam Kłysz, Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego. - Bardzo się cieszę, że możemy się z Państwem spotkać, tutaj w Opatówku, w nieco innej, bo plenerowej scenerii na Święcie Powiatu Kaliskiego. Ostatnie wydarzenia jakie nas wszystkich mocno dotknęły - jak pandemia i wojna na Ukrainie - zmieniły postrzeganie tego, co jest najważniejsze w życiu. Doceniajmy to co mamy, doceniajmy tych, którzy są obok nas. Cieszę się, że możemy uhonorować osoby, orkiestry, firmy, które tak bardzo zasłużyły się dla powiatu kaliskiego, które swoim codziennym życiem i działaniem pokazują, jakie wartości powinny być dla nas priorytetem - powiedział Krzysztof Nosal, Starosta Kaliski.

  (nel)

   

  Medale „Zasłużony dla Powiatu Kaliskiego” zostały nadane:
  Krzysztofowi Niedźwiedzkiemu - w uznaniu za zaangażowanie w działalność na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego powiatu kaliskiego oraz za wieloletnią pracę na rzecz samorządu terytorialnego gminy Brzeziny i powiatu kaliskiego.
  Zenonowi Prętczyńskiemu - w uznaniu za bogaty dorobek architektoniczny oraz promocję powiatu kaliskiego w kraju i poza jego granicami.
  Liliannie Sieradzkiej - w uznaniu za działalność na rzecz rozwoju lokalnej społeczności, edukację dzieci i młodzieży oraz pielęgnowanie tradycji lokalnych wśród mieszkańców powiatu kaliskiego.
  Orkiestrze Dętej OSP Chełmce - w uznaniu za popularyzację i podtrzymywanie tradycji muzycznych regionu kaliskiego, działalność na rzecz rozwoju lokalnej społeczności oraz edukację muzyczną dzieci i młodzieży.
  Orkiestrze Dętej OSP Kamień - w uznaniu za popularyzację i podtrzymywanie tradycji muzycznych regionu kaliskiego, działalność na rzecz rozwoju lokalnej społeczności oraz edukację muzyczną dzieci i młodzieży.

  Specjalne wyróżnienie „Zasłużony dla kultury powiatu kaliskiego” nadał Zarząd Powiatu Kaliskiego Zespołowi Pieśni „Brzezinianki" w uznaniu za wkład i zaangażowanie w działalność artystyczną i kulturalną a także promocję powiatu kaliskiego.

   

  Tytuły Honorowy „Przyjaciel Powiatu Kaliskiego” zostały nadane:
  Florianowi Kuczmie - w uznaniu za działalność społeczną na rzecz mieszkańców powiatu kaliskiego,
  Tadeuszowi Maciejewskiemu - w uznaniu za działalność społeczną na rzecz mieszkańców powiatu kaliskiego,
  Piotrowi Michałowskiemu - w uznaniu za działalność na rzecz ochrony zdrowia w powiecie kaliskim,
  Andrzejowi Smelczyńskiemu - w uznaniu za działalność na rzecz rozwoju gospodarczego powiatu kaliskiego,
  Pawłowi Sobczakowi - w uznaniu za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju ochotniczych straży pożarnych w powiecie kaliskim oraz pracę na rzecz rozwoju samorządu lokalnego,
  Wiesławowi Wawrzyniakowi - w uznaniu za działalność na rzecz rozwoju gospodarczego i promocję powiatu kaliskiego,
  Przedsiębiorstwu TADEX Tadeusz Ubysz - w uznaniu za działalność na rzecz rozwoju gospodarczego i promocję powiatu kaliskiego.

   

  Honorowe Tytuły „Osobowość Powiatu" zostały nadane:
  Karolowi Bakaczowi - w uznaniu za wieloletnią działalność na rzecz leśnictwa i ochrony środowiska oraz rozwoju samorządu lokalnego w powiecie kaliskim,
  Mirosławowi Kuświkowi - w uznaniu za pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa i rozwoju służb mundurowych, zaangażowanie w edukację dzieci i młodzieży oraz promocję powiatu kaliskiego,
  Janowi Kowalkiewiczowi - w uznaniu za zaangażowanie w edukację dzieci i młodzieży oraz pracę na rzecz rozwoju samorządu lokalnego i promocję powiatu kaliskiego,
  Henrykowi Ryżakowi - w uznaniu za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju ochotniczych straży pożarnych oraz pracę na rzecz rozwoju samorządu lokalnego w powiecie kaliskim,
  Magdalenie Skowron - w uznaniu za wieloletnią działalność na rzecz edukacji dzieci i młodzieży oraz pracę na rzecz rozwoju samorządu lokalnego w powiecie kaliskim,
  Remigiuszowi Witmajerowi - w uznaniu za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju ochotniczych straży pożarnych oraz pracę na rzecz rozwoju samorządu lokalnego.

  O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał niezastąpiony Big Band po godzinach. Zespół przygotował muzyczne niespodzianki dla uhonorowanych, dedykując im utwory muzyczne. Band swoimi występami oczarował zgromadzoną w Opatówku publiczność. Z koncertem wystąpiła także uhonorowana Orkiestra Dęta OSP w Chełmcach a także panie z Zespołu Dynamitki. O pyszne jadło na stołach zadbały panie z kół gospodyń wiejskich z gminy Opatówek - KGW Chełmce, Sierzchów, Rajsko i Opatówek.

  Tegoroczne Święto Powiatu Kaliskiego miało również charytatywny wymiar. Podczas uroczystości organizowana była zbiórka publiczna dla Jagódki Michalak, mieszkanki powiatu kaliskiego walczącej z SMA.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.