AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

EDUKACJA. Najlepszy ogrodnik

DATA: 21 czerwca 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Michał Przybył i dyrektor ZS im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku, Marek Janiak. Fot. Paweł Figiel, Radio Centrum.

  Michał Przybył, uczeń Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku, zwyciężył w ogólnopolskim finale XLV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

  Konkurs odbył się na terenie Kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Uczniowie z całego kraju rywalizowali w 11 blokach tematycznych. Uczeń popularnego ,,Ogrodnika" okazał się bezkonkurencyjny w bloku "ogrodnictwo" i powtórzył sukces sprzed roku. - Na początek musieliśmy rozwiązać test składający się z 60 pytań teoretycznych - po 20 z każdego działu: sadownictwo, rośliny ozdobne i warzywnictwo - opowiada laureat konkursu. - Potem musieliśmy wykonać po trzy zadania praktyczne, po jednym z każdych z tych dziedzin. Przyznam że trudniej było w tym roku bo pytania były bardziej szczegółowe, związane m.in z opryskami i nawożeniem. Sprawiły mi więcej trudności, ale ostatecznie poszło bardzo dobrze.

  Oprócz tytułu najlepszego ogrodnika i nagrody rzeczowej Michał Przybył wywalczył również indeks na wybraną uczelnię rolno-ogrodniczą w kraju. Szkołę z Opatówka, a zarazem okręg poznański, w finałowych zmaganiach reprezentowali jeszcze Natalia Chowańska  w bloku "ogrodnictwo" oraz Marcin Wawrzyniak w bloku "mechanizacja rolnictwa". Do finałowych zmagań młodzież z ZS w Opatówku przygotował nauczyciel przedmiotów zawodowych tej placówki Damian Jakóbczak. - Nasi uczniowie od 2006 roku są stałymi uczestnikami finału Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W tym roku uczeń naszej szkoły już po raz piąty zwyciężył w tym prestiżowym konkursie - kończy Marek Janiak, dyrektor ZS im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku.

  (nel)

  Fot. dzięki uprzejmości Pawła Figla ,,Radio Centrum"

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.