AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

AKADEMIA KALISKA. Środki na rozwój uczelni z ministerstwa

DATA: 23 czerwca 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Od lewej poseł Jan Mosiński, prof. Andrzej Wojtyła - rektor Akademii Kaliskiej, poseł Jan Dziedziczak. Fot. Łukasz Wolski.

  Akademia Kaliska otrzyma 6,7 mln zł z rezerwy budżetu Ministerstwa Edukacji i Nauki. - Pozyskując środki z różnych źródeł, pracujemy nad dalszym rozwojem kaliskiej uczelni - mówią zgodnie Jan Dziedziczak i Jan Mosiński, posłowie PiS.

  6,7 mln zł trafi do Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. To dodatkowe środki pochodzące z Ministerstwa Edukacji i Nauki, o które zabiegali kaliscy parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości. - Każde dodatkowe pieniądze na rozwój nauki w Kaliszu cieszą - komentuje Jan Mosiński. - Rozmawiamy z różnymi ministerstwami, przekonujemy osoby decyzyjne i mam osobistą satysfakcję, że nasze argumenty coraz częściej trafiają na podatny grunt, dzięki czemu rozszerzamy możliwości dla rozwoju Akademii Kaliskiej, a także wspólnie pracujemy nad projektem ustawy dotyczącej Uniwersytetu Kaliskiego. To kolejne ważne dla posłów Prawa i Sprawiedliwości z okręgu kalisko-leszczyńskiego wyzwanie.

  Utworzona w 1999 roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu, 1 września 2020 roku przekształcona została w Akademię Kaliską. - Pozyskane środki na dalszy rozwój Akademii Kaliskiej, to kolejny argument dla młodzieży z Kalisza i regionu, aby wybrać właśnie tę uczelnię do kontynuowania swojej edukacji - podkreśla poseł Jan Dziedziczak. - Jasno pokazujemy, że warto swoją drogę naukową wiązać właśnie z Akademią Kaliską. Kto wie, może w przyszłości najlepsi studenci zasilą kadrę naukową tej uczelni i będą uczyć kolejne pokolenia studentów.

  Od 2018 roku rektorem uczelni jest prof. Akademii Kaliskiej dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.