AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Z Francji do MKS-u

DATA: 23 czerwca 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Kolejny transfer w sekcji piłki ręcznej kaliskiego klubu. Na prawym rozegraniu zobaczymy Kamila Adamczyka, który w ubiegłym sezonie grał we francuskim Sarrebourg Moselle Sud Handball. O miejsce na parkiecie będzie rywalizował z 20-letnim Gracjanem Wróblem, który zostaje w Energa MKS-ie.

  Adamczyk to 24-letni, leworęczny zawodnik z dobrymi warunkami fizycznymi, mierzący 197 centymetrów i dysponujący bardzo silnym rzutem z drugiej linii. Jest wychowankiem Wybrzeża Gdańsk, a po raz pierwszy zgłoszony został do rozgrywek w 2016 roku, kiedy pomorski klub występował jeszcze na parkietach I ligi. Na początku występował głównie w II-ligowych rezerwach, a sezon 2016/17 spędził na wypożyczeniu w SPR GKS Żukowo. Po sezonie wrócił do Gdańska i zadebiutował w, już wtedy superligowym, zespole. W kolejnych latach zdobywał coraz więcej zaufania szkoleniowców Wybrzeża, w dwóch ostatnich sezonach w klubie będąc jednym z głównych strzelców drużyny i przekraczając liczbę 70 bramek w sezonie. Latem 2021 roku skorzystał z oferty Sarrebourg Moselle Sud Handball występującego we francuskiej LNH ProLeague, a w zakończonym niedawno sezonie zagrał w 29 meczach zdobywając 42 bramki.

  Drugim z prawych rozgrywających Energa MKS-u Kalisz w przyszłym sezonie będzie Gracjan Wróbel. 20-latek rozwija się w barwach kaliskiego zespołu od dwóch sezonów, w ubiegłym zdobywając swoje premierowe bramki w rozgrywkach PGNiG Superligi. Trener Paweł Noch w większym wymiarze czasowym wykorzystywał go również w rozgrywkach PGNiG Pucharu Polski, gdzie kaliski zespół dotarł do półfinału. Wróbel jest również regularnie powoływany do Młodzieżowej Kadry Narodowej.

  Tym samym Energa MKS Kalisz powoli kończy ogłaszanie składu na sezon 2022/23. Wiemy, że nowymi zawodnikami w zespole będą: Jan Hrdlicka, Krzysztof Szczecina, Jędrzej Zieniewicz, Patryk Biernacki, Wiktor Karpiński i Kamil Adamczyk.

  Kontrakty z kolei do tej pory przedłużyli Maciej i Konrad Pilitowscy, Piotr Krępa, Mateusz Góralski, Michał Drej, Mateusz Kus, Kamil Pedryc i Gracjan Wróbel.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.