AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SZPITAL. Otwarcie nowego budynku do terapii w Sokołówce

DATA: 23 czerwca 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W otwarciu nowego szpitalnego obiektu uczestniczyły władze województwa. Fot. Urząd Marszałkowski w Poznaniu.

  O 15 osób więcej będzie mogło podjąć leczenie uzależnienia w Wojewódzkim Zakładzie Opieki Psychiatrycznej w Sokołówce w powiecie kaliskim. A to dzięki nowemu budynkowi do terapii.

  Otwarcie zmodernizowanego budynku po hostelu dla osób uzależnionych od alkoholu w Sokołówce stanowiło okazję do podziękowania za pracę odchodzącej na emeryturę Janinie Kubiak, która pełniła honory gospodyni. Marszałek Marek Woźniak, podkreślając zasługi pani prezes dla rozwoju Wojewódzkiego Zakładu Opieki Psychiatrycznej, wyróżnił ją Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”. - Kreatywność w tak trudnej sferze jak ochrona zdrowia psychicznego i leczenie uzależnień, a jednocześnie śmiałe pozyskiwanie środków pozwalają, jak widać, realizować szereg inwestycji. Z pożytkiem dla pacjentów i kadry pracowniczej - mówił.

  Najlepszym przykładem jest otwierany właśnie obiekt, który został zmodernizowany w latach 2019-2021 i wyposażony w nowe sprzęty, dzięki dotacji z budżetu Województwa Wielkopolskiego w wysokości blisko 2,5 mln złotych. Jednak w ciągu ostatnich 12 lat tych inwestycji było więcej - w sumie na ponad 10 mln złotych.

  Głównym celem tej ostatniej było przeniesienie do Sokołówki Oddziału Leczenia Uzależnień, który funkcjonował w Murowańcu. W wyremontowanym budynku poprawią się warunki przebywania pacjentów (będą mieli do dyspozycji 56 łóżek - o 15 więcej niż w poprzedniej placówce), a także spadną koszty związane z utrzymaniem oddziału jako ośrodka zamiejscowego.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.