AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ŻELAZKÓW. Jakubowski z poparciem Muszyńskiego

DATA: 16 lipca 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Adam Jakubowski i Bogdan Muszyński

  Bogdan Muszyński, który uzyskał trzeci wynik w wyborach uzupełniających na wójta gminy Żelazków w drugiej turze poprze kandydaturę Adama Jakubowskiego. 

   

  Pierwsza tura wyborów uzupełniających w Żelazkowie nie przyniosła rozstrzygnięcia. Zwyciężył popierany przez Prawo i Sprawiedliwość Michał Kraszkiewicz 43,54% (1514 głosów) przed Adamem Jakubowskim, który usyskał  25,74% (895 głosów). Obaj 24 lipca zmierzą się w drugiej turze wyborów. 

  W piątek kandydaturę Adama Jakubowskiego oficjalni poparł trzeci z kandydatów Bogdan Muszyński.

  - Przekazuję swój głos Adamowi Jakubowskiemu. Robię to ze względów politycznych i w szerszym zakresie także ze względów społecznych. Pokrótce – uważam samorządność za jedną z najważniejszych osiągnieć jakie nastąpiły po 1989 roku. Ustawa o samorządzie gminnym z 1990 roku daje mocną pozycję wójtowi w gminie. Zawsze się bałem polityczności. Pamiętam czasy, kiedy to politycy decydowali o tym, kto zasiada w urzędach. Dziś obawiam się, że kontrkandydat pana Jakubowskiego nie jest apolityczny. Na komisarza gminy rekomendował go pełnomocnik PiS-u na powiat kaliski pan Błażej Wojtyła. I to już politycznie mi się kłóci, skoro ma to być apolityczny kandydat -  powiedział Bogdan Muszyński.

  - Dziękuję za poparcie. Jest to dla mnie bardzo budujące, ponieważ był pan samorządowcem przez wiele lat, jest pan osobą wykształconą, ma pan też duże poparcie społeczne, także ludzie wypowiadają się o panu z szacunkiem. Jeżeli chodzi o stację przeładunkową w Skarszewie – nie ma tam planów zagospodarowania przestrzennego, więc ta stacja tam nie powstanie. Będę o to walczył do końca dla mieszkańców Dębe i Skarszewa. To samo tyczy się ubojni drobiu – nie ma na to pozwolenia środowiskowego. Będę zabiegał, żeby tam te inwestycje nie powstały. Mieszkańcy sobie tego nie życzą, jestem głosem mieszkańców i zawsze nim pozostanę - powiedział Adam Jakubowski.

  (red)

   

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.