AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. Wielkopolski Dzień Pszczół na kaliskim Zawodziu

DATA: 6 sierpnia 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Jarmark pszczelarski, pokazy bartnictwa, pasieka edukacyjna, pokaz plecenia kószki i całe mnóstwo miodowych przysmaków - to tylko niektóre atrakcje Wielkopolskiego Dnia Pszczół, który odbędzie się 7 sierpnia na kaliskim Zawodziu. Wstęp bezpłatny.

  Samorząd Województwa Wielkopolskiego od wielu lat wspiera wielkopolskich pszczelarzy poprzez „Program poprawy warunków fitosanitarnych rodzin pszczelich”. W ramach tych działań pszczelarze z naszego województwa otrzymali łącznie 10 mln zł na zakup węzy pszczelej i pokarmów dla pszczół. Inicjatywą Samorządu Województwa, służącą także docenieniu pracy wielkopolskich pszczelarzy jest „Wielkopolski Dzień Pszczół” – wydarzenie plenerowe, którego kolejna edycja odbędzie się na kaliskim Zawodziu w niedzielę 7 sierpnia o godzinie 12.00.

   

   

  Pszczoły to owady, które służą człowiekowi na wiele różnych sposobów poczynając od produkcji miodu, aż po wykonywanie swego rodzaju usługi ekosystemowej polegającej na zapylaniu roślin owadopylnych. 

  Pokazanie roli pszczół w życiu człowieka – to cel wydarzenia plenerowego organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego wspólnie z Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej w Kaliszu. Wielkopolski Dzień Pszczół odbędzie się w niedzielę 7 sierpnia o godzinie 12.00. na terenie Rezerwatu Archeologicznego w Kaliszu -Zawodziu. 

  - Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tym Święcie i wspólnego zwiedzania stoisk wystawowych z bogatą ofertą efektów pracy pszczół prezentowaną przez wielkopolskich pszczelarzy oraz szeregiem pokazów edukacyjnych, skierowanych do dzieci i młodzieży – mówi Krzysztof Grabowski – wicemarszałek województwa wielkopolskiego. 

  W ramach wydarzenia czeka na Państwa wiele atrakcji m.in. jarmark pszczelarski, pokazy bartnictwa, pasieka edukacyjna, pokaz plecenia kószki i wiele innych. Osoby zwiedzające będą mogły także odwiedzić stoiska z produktami pszczelarskimi oraz skosztować miodowych przysmaków. Będą także ciekawe atrakcje dla dzieci i młodzieży z miodem w roli głównej.

   

   

  NIEDZIELA, 7 SIERPNIA, 12.00 – 18.00

  REZERWAT ARCHEOLOGICZNY NA KALISKIM ZAWODZIU

  WSTĘP BEZPŁATNY!

   

  (art. promocyjny)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.