AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA. Wielokulturowe biesiadowanie w Akceleratorze Kultury

DATA: 9 września 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Tańce, zapomniane gry i zabawy oraz tradycyjne potrawy kuchni polskiej, ukraińskiej, niemieckiej i żydowskiej - to atrakcje, które czekają na gości biesiady wielokulturowej. Impreza, przygotowana w ramach 30. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, odbędzie się w najbliższą sobotę, 10 września, w Akceleratorze Kultury.

  W programie wydarzenia przewidziano wspólną degustację potraw narodowych, gry, zabawy i tańce charakterystyczne dla poszczególnych kultur, czy głośne czytanie polskich, niemieckich, żydowskich i ukraińskich bajek. - Stół kojarzymy z posiłkami ale także spotkaniami i rozmowami - mówią organizatorzy. - To przy okazji biesiad wymieniamy się opowieściami o tradycjach, czy zwyczajach. Taniec i śpiew integrują, powodują, że zaciera się to, co może dzielić, a wzmacnia poczucie wspólnoty.

  Biesiada wielokulturowa odbędzie się w najbliższą sobotę, 10 września, w Akceleratorze Kultury, przy Nowym świecie 2. Impreza rozpocznie się o godz. 15.00. Wstęp na biesiadę jest wolny.

  Wydarzenie jest częścią programu obchodów 30. Europejskich Dni Dziedzictwa. Hasło tegorocznej edycji EDD w Kaliszu brzmi "Połączeni dziedzictwem. Bogactwo wielokulturowego Kalisza". 

  (nel - źródło KPM)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.