AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO. Zatańczyli poloneza na stadionie (FOTO)

DATA: 12 września 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Ponad 200 par zatańczyło poloneza. Na pierwszym planie Aurelia Sieraszewska i wiceprezydent Mateusz Podsadny. Fot. Magdalena Bartnik - KPM.

  204 pary zatańczyły poloneza, by ustanowić nowy rekord Guinnessa w liczbie osób tańczących najstarszy taniec narodowy.

  Wydarzenie odbyło się w niedzielę na stadionie przy Wale Matejki i choć nie udało się pobić rekordu Guinnessa to wspólny taniec odbył się w radosnej atmosferze.

  Rekord został pobity 3 maja przez mieszkańców Wolina. Zatańczyło tam wówczas łącznie 1.060 osób. Do podjęcia próby pobicia rekordu musiały być spełnione odpowiednie warunki - zakaz tańczenia w odzieży sportowej, znajomość układu i synchronizacja ruchów. Taniec musiał trwać co najmniej 5 minut.

  Niektórzy kaliszanie specjalnie na tę okazję przywdziali stroje szlacheckie. Panowie byli ubrani w kontusze, a panie wystąpiły w długich sukniach. Korowód prowadził wiceprezydent miasta Mateusz Podsadny.

  Próba pobicia rekordu została wpisana w tegoroczne 10. Święto ulicy Niecałej. Organizatorów - Margotę i Cezarego Suszyńskich wsparła szkoła Sieraszewski Dance Studio. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza. W wydarzeniu uczestniczył wiceprezydent Mateusz Podsadny, który zatańczył poloneza.

  (nel - źródło KPM)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.