TURYSTYKA. Kaliszanie na Święcie Wina (FOTO)

Na Święto Wina do Zielonej Góry z Antolczyk Travel pojechali kaliszanie i mieszkańcy naszego regionu.
Antolczyk Travel to kaliskie biuro podróży, które zaprasza na wycieczki krajoznawcze do urokliwych zakątków Polski oraz sąsiednich krajów, a także organizuje wycieczki tematyczne i wyjazdy na mecze piłkarskie, siatkarskie czy inne wydarzenia sportowe w Polsce, Europie i na świecie. - We wrześniu odbyliśmy m.in. trzy wycieczki na Winobranie do Zielonej Góry - mówi Mateusz Antolczyk, właściciel Biura Podróży Antolczyk Travel.
- Pierwsza z nich była dla klientów indywidualnych, druga i trzecia dla grup z regionu. Łącznie z nami na Święto Wina wybrało się ponad 70 osób. Zwiedziliśmy też lokalne winnice, gdzie gospodarz opowiedział o uprawie winogron. Braliśmy udział w degustacji lokalnych win.
Oprócz tego turyści z naszego regionu zwiedzili zabytki Zielonej Góry z przewodnikiem. - Obejrzeliśmy winne wzgórze,
gotycką katedrę pw. Św. Jadwigi, pomnik winiarki, stary rynek z ratuszem i wieżę, szachulcowy dawny kościół,
kompleks Filharmonii Zielonogórskiej, fragment dawnych murów obronnych, pomnik Bachusa oraz pospacerowaliśmy po miejscowym deptaku - twierdzi Mateusz Antolczyk.
- Wyjazd na winobranie to nie jedyne nasze wycieczki, jakie zorganizowaliśmy w ostatnich tygodniach. Dużą popularnością cieszą się również wyjazdy na Sky Bridge i Sky Walk w miejscowości Dolni Morava w Czechach. W lipcu wybrało się z nami tam 55 osób, a 10 września drugie tyle. Ten kierunek cieszy się sporą popularnością i 15 października jedziemy w tamte rejony już po raz trzeci.
(jav)
Więcej o wycieczkach organizowanych przez Biuro Podróży Antolczyk Travel na: https://www.facebook.com/antolczyktravel/
Komentarze
Najczęściej odwiedzane
