AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

AGROTURYSTYKA. Chata Rosochata. Odpoczynek na łonie natury

DATA: 16 września 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W Chacie Rosochatej można odpocząć w zaciszu przyrody. Fot. Maciej Garbowicz.

  Chata Rosochata to nowe agroturystyczne, atrakcyjne miejsce na mapie powiatu kaliskiego, gdzie w przytulnej atmosferze można miło spędzić weekend albo wolne dni i odpocząć w zaciszu przyrody, zapominając o codziennych obowiązkach.

  Gustownie i przytulnie urządzony w starym, dobrym stylu obiekt, ale z wygodami znajduje się w miejscowości Nowy Nakwasin w gminie Koźminek, niecałe 20 kilometrów jazdy od Kalisza.

  Chata położona jest niemal na bezludziu, w pięknej scenerii krajobrazowej, blisko rzeki Swędrni w okolicy obszaru NATURA 2000, w którym można znaleźć wiele ciekawych roślin.

  Jest cicho, spokojnie, w bliskiej odległości nie ma sąsiadów i można... wykrzyczeć się do woli :) Miejsce to idealnie nadaje się na długie spacery oraz komfortowe obcowanie z przyrodą. Blisko znajduje się plaża zalewu Murowaniec, która jest oddalona od obiektu jedynie o 1.400 metrów i do której prowadzi ścieżka w lesie. Wokół zalewu można wybrać się też na urokliwy spacer, a trasa liczy wtedy około 10 kilometrów. Miejsce nadaje się także świetnie na rowerowe przejażdżki.

  Dla odwiedzających Chata Rosochata oferuje 12 miejsc noclegowych (łóżka pojedyncze - 10 szt., podwójna sofa)

  w trzech pokojach na poddaszu, nieograniczoną ilość namiotów i hamaków w ciepłe dni, na których można odpoczywać w otoczeniu pięknej przyrody. Dodatkowo obiekt posiada duże stoły biesiadne (do 25 osób wewnątrz budynku, ale na zewnątrz tę liczbę można jeszcze powiększyć)

  oraz kompleksowo wyposażoną kuchnię i dwie łazienki.

  W Chacie znajduje się kominek, w którym można napalić samemu oraz spory zapas drewna. W ogrodzie można rozpalić ognisko, przy którym przy kiełbaskach z ogniska, okraszonych zapachem żniw i wiejskiego lata, można prowadzić długie, niekończące się wieczorne rozmowy. Dodatkowo czekają na nas papierówki i inne owoce, które rosną w ogrodzie Chaty.

  Obiekt można zarezerwować na wyłączność lub zamówić dostępne pokoje. Chata Rosochata jest również doskonałą bazą wypadową na grzyby, które rosną w okolicznych lasach. Na miejscu dostaniemy kosze do grzybobrania i możemy udać się już do lasów w poszukiwaniu okazałych trofeów.

  Chata oferuje także organizację imprez okolicznościowych, w tym małego wesela, a także sesji zdjęciowych w urokliwej scenerii oraz imprez integracyjnych.

  Chata Rosochata zaprasza wszystkich gości wraz z ich pupilami. Nie jest pobierana przy tym dodatkowa opłata za nie, a zwierzęta mogą przebywać na stołówce. Jest też możliwość zostawienia psa pod nieobecność właścicieli (w pokoju lub innym miejscu), a zwierzę może chodzić bez smyczy po terenie obiektu. Przygotowane jest również miejsce dla pupila, a Sylwester, co ważne dla właścicieli zwierząt, odbywa się w Chacie bez fajerwerków.

  - Tu odpoczniesz. Możesz to robić w otoczeniu przyrody, latem na hamaku lub zupełnie inaczej, sam lub w towarzystwie przyjaciół! - zachęcają do odwiedzin Chaty Rosochatej jej właściciele.

  (jav)

  CHATA ROSOCHATA

  ADRES: Nowy Nakwasin 107, gm. Koźminek

  LOKALIZACJA: https://goo.gl/maps/NpDnteTtCoH2aL6QA

  FB: https://www.facebook.com/Chata-RosoChata-113381434723107/?ref=page_internal

  Tel. Kontaktowy: 697 614 108

  Fot. Maciej Garbowicz.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.