AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KULTURYSTYKA. Kaliszanin mistrzem Polski juniorów (FOTO)

DATA: 21 września 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Mateusz Wojciechowski z medalami. Fot. archiwum prywatne Mateusza Wojciechowskiego.

  Kaliszanin Mateusz Wojciechowski został Mistrzem Polski Juniorów w Kulturystyce.

  W otwartych Mistrzostwach Polski w Kulturystyce federacji NPC kaliszanin zdobył kolejno: Mistrzostwo Polski w Kulturystyce Juniorów, 3. miejsce w kategorii kulturystyka do 90 kg, Wicemistrzostwo Polski Juniorów Classic Physique, 5. miejsce Classic Physique novie. Potem na zawodach federacji NPC Battle of Champions IFBB pro wywalczył: pierwsze miejsce w kulturystyce juniorów, pierwsze miejsce w Classic Physique juniorów, drugie miejsce w Classic Physique begginers. Kaliszanin sukcesy odnosił także w minionym roku. Wystartował w Mistrzostwach Polski federacji NPC i - jako debiutant - wywalczył wicemistrzostwo Polski w kulturystyce juniorów oraz trzecie miejsce w kulturystyce begginers wagi ciężkiej. - Gratuluję tak wspaniałych osiągnięć. Sukces, jaki pan osiągnął to dowód na to, że - nie tylko w sporcie - najważniejsza jest systematyczna, wytrwała praca - powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

  Kaliszanin sportem zainteresował się w wieku 6 lat. Zaczynał od trenowania piłki nożnej. - Z czasem kontuzje uniemożliwiły mi grę w piłkę. Sześć lat temu zacząłem trenować na siłowni i to tam odkryłem swoją prawdziwą pasję - mówi Mateusz Wojciechowski.

  Teraz jako trener personalny pomaga innym zrealizować zamierzone cele, zmienić nie tylko wygląd, ale także samopoczucie i styl życia. - Kolejnym moim celem jest zdobycie karty pro, która dałaby mi przepustkę do profesjonalnej ligi kulturystycznej. Wówczas będę mógł powalczyć o najwyższe tytuły, czy udział w konkursie Mr Olympia - kończy kaliszanin.

  (nel - źródło KPM)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.