AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLICJA. Jechali za szybko. Stracą prawa jazdy

DATA: 21 września 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Fot. ilustracyjne - KMP.

  Tylko w ciągu jednego dnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kaliskiej komendy, podjęli interwencje wobec sześciu kierowców, którzy w sposób rażący przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Zatrzymani przez policjantów kierowcy stracą teraz swoje prawa jazdy na 3 miesiące.

  Przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, wiąże się nie tylko z utratą prawa jazdy na trzy miesiące, ale też wysokim mandatem w wysokości od 1500 do 2500 złotych i punktami karnymi (13-15).

  Pomimo dotkliwych konsekwencji związanych z popełnieniem tego typu wykroczenia, niemal codziennie kaliscy policjanci zatrzymują kierowców, którzy w sposób rażący przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym.

  W miniony piątek, aż sześciu kierowców jechało z prędkością ponad 100 km/h. Wszystkie kontrole miały miejsce na terenie gminy Blizanów, w miejscu, gdzie obowiązywał znacznie niższy limit prędkości. Jednym z zatrzymanych był 20-letni kierowca BMW, który jechał z prędkością aż 105 km/h na odcinku drogi, gdzie obwiązywało ograniczenie do 50 km/h. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Będzie mógł je odzyskać dopiero za trzy miesiące. Dodatkową konsekwencją nieodpowiedzialnego zachowania na drodze, był wysoki mandat oraz punkty karne, które pojawiły się na koncie młodego kierowcy.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.