AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

OPATÓWEK. Święto ulicy Kościelnej. Przemarsz wojsk napoleońskich

DATA: 22 września 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Fot. (główna strona): Dawna ulica Kościelna w Opatówku. Zbiory - Biblioteka Braci Gillerów.

  W najbliższą niedzielę, 25 września w Opatówku odbędzie się VI Święto Ulicy Kościelnej - prawdopodobnie jednej z najstarszych w mieście. W tym dniu przewidziano wiele atrakcji dla najmłodszych, w tym przemarsz wojsk napoleońskich gen. Józefa Zajączka!

  W latach 2015-2019 Święto Ulicy Kościelnej w Opatówku odbyło się pięciokrotnie. Po pandemicznej przerwie Święto powraca w nowej formule. Wydarzenie odbędzie w dniu 25 września w godz. 14:00-18:00.

  Otwarciem święta będzie przemarsz wojsk napoleońskich na czele z gen. Józefem Zajączkiem, dawnym właścicielem dóbr opatóweckiech. Rozpocznie się o godz. 14:00 pod Muzeum Historii Przemysłu w kierunku Gminnej Biblioteki Publicznej. Tam odbędzie się inscenizacja historyczna oraz pokaz musztry piechoty.

  Następnie na polanie przy bibliotece (w tzw. "Modrodrzewiu") odbędzie się piknik historyczny ze stoiskami, na których można będzie skorzystać z licznych atrakcji (szczegóły dostępne są na plakacie powyżej tekstu).

  Organizatorem wydarzenia jest Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka", współorganizatorami są: Muzeum Historii Przemysłu, Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów, Stowarzyszenie LGD-7 Kraina Nocy i Dni, Stowarzyszenie Stacja Inspiracja.

  Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Starosty Kaliskiego i Burmistrza Gminy Opatówek. Projekt jest dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.