AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

JUBILEUSZ. 25 lat spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe (FOTO)

DATA: 22 września 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  - Zapewniamy oświetlenie ulic, którymi codziennie przemieszczają się tysiące mieszkańców - mówił podczas uroczystej gali Maciej Witczak, prezes zarządu spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe w Kaliszu. Fot. Jakub Nosferat Seydak.

  Największa samorządowa spółka oświetleniowa w Polsce - Oświetlenie Uliczne i Drogowe - świętuje 25 lat istnienia. Z tej okazji w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego odbyła się jubileuszowa gala. Była to okazja do podsumowań, podziękowań, wręczenia odznaczeń i wyróżnień.

  Spółka zaczynała swoją działalność w 1997 roku. Obecnie obsługuje 110 gmin z województw wielkopolskiego, łódzkiego i dolnośląskiego. W Kaliszu realizacje spółki, łączące nowoczesność z estetyką szczególnie widać na zrewitalizowanych obszarach, np. plantach miejskich.

  Spółka Oświetlenie Uliczne i Drogowe posiada największy system sterowania infrastrukturą oświetleniową w Europie środkowo-wschodniej oraz największą samorządową grupę zakupową w formule indeksowanej energii elektrycznej w Polsce. Buduje sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych, współpracuje z Akademią Kaliską im. Prezydenta Wojciechowskiego, prowadzi różne projekty oraz badania naukowe.

  - Rozjaśniamy przestrzeń od Rychtala na południu po Orchowo na północy, od Zdun na zachodzie po Krośniewice na wschodzie. Jesteśmy w miastach - Kaliszu, Koninie, Ostrowie Wielkopolskim, Turku, Kole, ale też w małych miejscowościach jak Przedecz, Łubnice, Dziadowa Kłoda czy Czermin. Wszędzie tam zapewniamy oświetlenie ulic, którymi codziennie przemieszczają się tysiące mieszkańców - mówił podczas uroczystej gali Maciej Witczak, prezes zarządu spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe w Kaliszu.

  Podczas gali w kaliskim teatrze zarządowi spółki wręczono odznaczenia przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wręczył je Zenon Jóźwiak, przedstawiciel wojewody wielkopolskiego, dyrektor Delegatury Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lesznie.

  Maciejowi Witczakowi wręczono Brązowy Krzyż Zasługi, a Dorocie Kisieli-Augustyniak przyznano Złoty Medal za długoletnią służbę. Listem pochwalnym wyróżniono także czterech pracowników: Iwonę Kmiecik, Małgorzatę John, Dorotę Machelak-Sarzyńską i Waldemara Frankowskiego. - Stawiacie Państwo na nowe technologie, nowatorskie rozwiązania, będąc nierzadko pionierami na skalę europejską. Świadczy to o dalekowzrocznym planowaniu rozwoju firmy, co zapewnić jej może stabilizację w tych niepewnych gospodarczo czasach. Tym bardziej, że dzięki stosowaniu innowacyjnych, często energooszczędnych rozwiązań, zyskują także klienci Spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe w Kaliszu, a co za tym idzie, również mieszkańcy - podkreślał Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

  Uroczystość 25-lecia działalności uświetnił koncert piosenek Andrzeja Zauchy i Marka Grechuty w wykonaniu zespołu kaliskiego teatru.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.