AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Chrobry w Arenie

DATA: 22 września 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Chrobry Głogów zawita w piątek do Areny. Fot. oficjalna strona Chrobrego Głogów.

  Z Chrobrym Głogów zmierzą się w piątek w Arenie piłkarze ręczni Energi MKS Kalisz.

  Chrobry to solidna drużyna aspirująca do górnej połowy tabeli. W ostatnich dwóch sezonach przeszła spore odmłodzenie. Pożegnano doświadczonych zawodników stanowiących o sile zespołu w ostatnich latach, ale zmiana pokoleniowa przeszła całkiem płynnie. Ubiegły sezon głogowianie zakończyli na 8. miejscu, młodzież okrzepła, wyklarowali się nowi liderzy, a Chrobry w kilku spotkaniach porywał publiczność dynamiczną grą.

  Do piątkowego meczu kaliszanie przystąpią po porażce z Mistrzami Polski, Łomżą Industrią Kielce. - Na pewno piątkowe spotkanie będzie dla nas ważne pod względem mentalnym - zapowiada pojedynek lewoskrzydłowy Energa MKS-u Kalisz, Miłosz Bekisz. - Nie ukrywamy, że w sobotę dotkliwie przegraliśmy z zespołem z Kielc. Zrobimy wszystko, żeby tę plamę zmazać i podejdziemy do pojedynku z Chrobrym w pełni skoncentrowani. Gramy z zespołem będącym na podobnym poziomie do naszego, ale przede wszystkim gramy u siebie w domu. Mamy coś do udowodnienia i damy z siebie wszystko, żeby trzy punkty zostały w Kaliszu.

  W ubiegłym sezonie szczypiorniści MKS z Chrobrym zmierzyli się dwukrotnie. W Kaliszu wygrali 30:25. Mecz w Głogowie zakończył się remisem 27:27, a w karnych minimalnie lepsi okazali się gospodarze.

  W tym sezonie, po trzech kolejkach, oba zespoły mają na swoim koncie po 3 punkty. Zarówno Chrobry jak i MKS wygrały po jednym spotkaniu i przegrały dwa mecze. - Przed nami trzecie spotkanie z rzędu w domu i jak zawsze liczymy na naszych kibiców. Bardzo nas cieszy ich obecność i motywuje do jak najlepszej gry - podkreśla Kamil Adamczyk, prawy rozgrywający kaliskiego zespołu.

  Piątkowe spotkanie Energi MKS-u z Chrobrym Głogów rozpocznie się w kaliskiej Arenie o godz. 19:00.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.