AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. „Helios bez barier” - kurs na zrozumienie i komfort

DATA: 23 września 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Kina Helios od lat gwarantują widzom niepowtarzalne doświadczenia filmowe w najwyższej światowej jakości i wyznaczają nowe standardy odbioru filmów w kinie. Z myślą o różnych grupach kinomanów powstały unikalne projekty cykliczne - między innymi dla dzieci, kobiet, miłośników polskiej kinematografii czy fanów ambitnych propozycji festiwalowych. Teraz portfolio sieci wzbogaci nowy cykl: „Helios bez barier” skierowany do grup społecznych szczególnie narażonych na wykluczenie i mających ograniczony dostęp do rozrywki kinowej.  

  Projekt uwzględnia potrzeby osób z nadwrażliwością sensoryczną, w tym osób w spektrum autyzmu. Dla tej grupy wizyta w kinie jest ogromnym wyzwaniem, stąd z myślą o nich powstał cykl Seansów Przyjaznych Sensorycznie. Podczas nich zarówno w kinie, jak i w sali kinowej, zostaną stworzone odpowiednie warunki, które mają na celu możliwe ograniczenie bodźców sensorycznych, będzie to m.in.: delikatne oświetlenie, przyciszony dźwięk, brak bloku reklamowego, zapewnienie swobody w wyrażaniu emocji podczas seansu. Cykl zaplanowany jest raz w miesiącu we wszystkich kinach Helios. Partnerem merytorycznym Seansów Przyjaznych Sensorycznie jest Fundacja Kultury bez Barier.

   

  Wiodącym elementem projektu „Helios bez barier” będą także cykliczne seanse rodzimych filmów w wersji z polskimi napisami dla osób z zaburzeniami narządu słuchu. Celem pokazów jest umożliwienie widzom niesłyszącym, bądź niedosłyszącym, obcowanie z polskimi nowościami repertuarowymi bez niedogodności. Kolejną inicjatywą sieci w ramach nowego cyklu są projekcje polskich filmów w wersji z angielskimi napisami. Koncept daje możliwość dostępu do rodzimej kinematografii licznej grupie cudzoziemców mieszkających w Polsce, dla których barierą jest język. Projekt pozwoli na wspólne przeżywanie filmowych emocji osobom władającym różnymi językami (polskim i angielskim) podczas jednego seansu.

  (RED)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.