AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

EDUKACJA. Wytwórnia Kreatywności zaprasza na warsztaty

DATA: 23 września 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Wytwórnia Kreatywności to miejsce, w którym młodzi ludzie mają znaleźć inspirację do wyboru ścieżki kariery.

  W Kaliszu zainaugurowano działalność Wytwórni Kreatywności. Nowe miejsce związane z edukacją powstało dzięki współpracy Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, Wielkopolskiego Klastra Lotniczego – pomysłodawcy przedsięwzięcia, Miasta Kalisza i Akademii Kaliskiej.

  Wytwórnia Kreatywności to zupełnie nowe miejsce w naszym mieście. Młodzi ludzie mają znaleźć w nim inspirację do wyboru ścieżki kariery. Nie zabraknie tu ciekawych, interdyscyplinarnych warsztatów. Już dziś korzysta z nich młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3. 

  To inicjatywa Wielkopolskiego Klastra Lotniczego oraz Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, realizowana m.in. przy wsparciu Miasta Kalisza.

  Sprzęt i know-how zapewnia fundacja oraz Wielkopolski Klaster Lotniczy.

  - Wielkopolski Klaster Lotniczy, który mamy na terenie Kalisza, tworzy środowisko, gdzie można znaleźć zatrudnienie, dobrą pracę, rozwijać się. Wytwórnia Kreatywności to był pomysł na to, co można zrobić wspólnie z Miastem i Akademią Kaliską po to, by pomóc młodzieży podejmować właściwe decyzje co do przyszłości. Dziękuję i liczę na dalszą współpracę przez lata - powiedział Wojciech Wasik, prezes WKL, prezes zarządu, dyrektor generalny Pratt & Whitney Kalisz.

  - Fundacja to już marka rozpoznawalna. Od początku w swoim zamyśle miała prowadzić tzw. edukację pozaformalną. Spektrum działania fundacji jest bardzo duże. Fundacja już objęła swoimi działaniami ponad 100 tysięcy młodzieży na różnych etapach edukacji - powiedział Andrzej Czarnecki, prezes Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.

  Fundacja, filia w Kaliszu, zaprasza do współpracy przy organizacji warsztatów wolontariuszy.

  Wytwórnia Kreatywności mieści się w Centrum Doskonałości Kół Zębatych - instytucie Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. Na otwarciu obecny był prof. Akademii Kaliskiej dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła, rektor uczelni.

  Uczestnicy wydarzenia zwiedzili obiekt i zapoznali się z zadaniami, które będą rozwiązywać uczniowie. O szczegółach opowiedział Łukasz Szuba, dyrektor fundacji.

  Od października Wytwórnia Kreatywności będzie prowadzić warsztaty głównie dla dzieci klas VII szkół podstawowych z terenu Kalisza.

  W uroczystym otwarciu wzięli udział m.in. Ewelina Dudek - naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kalisza, a także dyrektorzy kaliskich szkół.

  (RED za UM Kalisz)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.