PIŁKA NOŻNA. Zadyszka KKS-u. Polonia już czeka (VIDEO)

DATA: 26 września 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    KKS przegrał z Wisłą Puławy. Fot. oficjalna strona Wisły Puławy.

KKS nie wygrał od trzech spotkań w II lidze.

Kaliszanie po świetnym początku rozgrywek w II lidze, gdzie zajmowali nawet pozycję wicelidera, a w Pucharze Polski wyeliminowali Widzew Łódź notują teraz zniżkę formy. W trzech ostatnich spotkaniach podopieczni trenera Bartosza Tarachulskiego ponieśli dwie porażki i zanotowali remis z rezerwami Lecha.

W sobotę piłkarze KKS-u zmierzyli się na wyjeździe z Wisłą Puławy i przegrali 1:3. Kakaesiacy nie zachowali koncentracji na początku starcia. Po składnej akcji, gospodarze szybko przetransportowali futbolówkę w pole karne Macieja Krakowiaka. Zgranie skutecznie wykorzystał Adrian Paluchowski, pokonując kaliskiego bramkarza z kilku metrów. W odpowiedzi strzały oddali Nestor Gordillo oraz Michał Borecki, ale próby te zostały zablokowane. Na wyrównanie czekaliśmy do 17. minuty, gdy jedenastkę podyktowaną dla KKS-u, za zagranie ręką rywala, wykorzystał Piotr Giel. Groźnie zrobiło się w 25. minucie - z rzutu wolnego, Adrian Łuszkiewicz ustrzelił słupek bramki Wisły. W stwarzanych przez Dumę Kalisza akcjach brakowało wykończenia. Do przerwy “Trójkolorowi” kilka razy próbowali strzałów z odległości. Dobre uderzenie po ziemi, angażujące bramkarza gospodarzy do pracy, oddał w 43. minucie Daniel Kamiński.

W 51. minucie arbiter meczu wskazał na wapno, dyktując dla Wisły Puławy karnego. Jeden z kakaesiaków, zdaniem sędziego, zagrał piłkę ręką. Rzut karny wykorzystał Mateusz Klichowicz, wyprowadzając Dumę Powiśla na prowadzenie 2:1. Chwilę później kaliszanie mogli znów mieć remis, ale wrzutki na głowę nie wykorzystał Kamil Koczy. Uderzenie 19-latka było niecelne. Z biegiem czasu coraz większą przewagę na murawie mieli gospodarze.

Podopieczni Bartosza Tarachulskiego nie popisali się w 69. minucie, popełniając proste błędy w defensywie. Piłka trafiła w polu karnym do Dominika Banacha a ten nie pomylił się, przy uderzeniu z 6. metra. Kaliski szkoleniowiec dokonał szeregu zmian, a gospodarze cofnęli się do obrony. W końcówce celny strzał oddał Kamiński, następnie oglądaliśmy jeszcze dobitkę Jakuba Głaza. Ostatnia groźna okazja w starciu należała do Jakuba Wilczyńskiego, ale i w tej sytuacji dobrze między słupkami bramki spisał się golkiper Wisły.

Po tej porażce KKS spadł na piąte miejsce w tabeli II ligi. W najbliższą środę kaliszanie rozegrają na wyjeździe zaległe spotkanie z Polonią Warszawa, która plasuje się na trzecim miejscu.

Wisła Puławy - KKS Kalisz 3:1 (1:1)
    Bramki: 1:0 Adrian Paluchowski 6. min, 1:1 Piotr Giel 17. min, 2:1 Mateusz Klichowicz 51. min k., 3:1 Dominik Banach 69. min.

Wisła Puławy: 1. Albert Posiadała - 23. Bojan Gvozdenović, 18. Łukasz Wiech, 3. Robert Majewski, 27. Dominik Cheba - 80. Dominik Banach (90. min 26. Damian Kołtański), 42. Maciej Kona, 74. Przemysław Skałecki, 7. Krystian Puton, 91. Mateusz Klichowicz (80. min 16. Aghwan Papikjan) - 87. Adrian Paluchowski (86. min 19. Ednilson Furtado).

KKS Kalisz: 1. Maciej Krakowiak - 37. Nikodem Zawistowski (73. min 17. Jakub Głaz), 26. Filip Kendzia, 3. Mateusz Gawlik, 42. Wiktor Smoliński, 77. Daniel Kamiński - 71. Kamil Koczy (64. min 24. Mateusz Wysokiński), 23. Adrian Łuszkiewicz, 11. Michał Borecki (73. min 22. Karol Smajdor), 10. Néstor Gordillo (64. min 16. Bartłomiej Putno) - 9. Piotr Giel (80. min 38. Jakub Wilczyński).

Żółte kartki: Paluchowski, Majewski (Wisła).