PIŁKA NOŻNA. Porażka z Ostrovią. Waleczne rezerwy

DATA: 26 września 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Rezerwy KKS-u przegrały z Ostrovią. Fot. Dawid Bilski, oficjalna strona Ostrovii 1909.

Pięć goli padło w spotkaniu Ostrovii Ostrów z KKS-em II Kalisz.

Ostrowianie w tym sezonie są liderem V ligi. Dla KKS-u II był to prestiżowy, derbowy mecz, do którego kaliska młodzież podeszła bardzo poważnie.

W pierwszej połowie długo utrzymywał się bezbramkowy rezultat, ale tuż przed przerwą gospodarze, za sprawą bramki Mikołaja Marciniaka, wyszli na prowadzenie. Wyrównanie nastąpiło w 57. minucie, gdy swoją okazję wykorzystał Maksymilian Kaczmarek. Ostrovia odskoczyła podopiecznym Krzysztofa Orzeszka w 70. i 88. minucie, choć po ostatnim trafieniu sygnał do walki dał jeszcze swoim kolegom Patryk Soboczyński, który zdobył trafienie kontaktowe dla KKS-u w 90. minucie. W doliczonym czasie gry jeden z kakaesiaków mógł zapewnić remis gościom w tym starciu, ale ostatecznie futbolówka przeszła tuż obok słupka.

Po tym zwycięstwie ostrowianie umocnili się na prowadzeniu w V lidze. KKS II zajmuje 8 miejsce w tabeli.

Kolejne spotkanie kaliszanie zagrają u siebie z Piastem Czekanów. To spotkanie odbędzie się 1 października, o godz. 15:00 w Kaliszu.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - KKS Kalisz II 3:2 (1:0)
    Bramki: 1:0 Mikołaj Marciniak 45. min, 1:1 Maksymilian Kaczmarek 57. min, 2:1 Mikołaj Lewandowski 70. min, 3:1 Mikołaj Marciniak 88. min, 3:2 Patryk Soboczyński 90. min.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski: Bartosz Jankowski - Mateusz Rachwalski, Paweł Zadka, Jakub Jędrzejak, Konrad Rusek, Mikołaj Lewandowski (72. min Nikodem Modrzyński), Jakub Kramarczyk (88. min Nikodem Nowacki), Peter Suswam, Łukasz Budziak (72. min Mariusz Poślednik), Mikołaj Marciniak, Maciej Kaniewski (80. min Adam Sobański).

KKS Kalisz II: Michał Stefaniak - Alan Kurcbach, Kacper Dudek, Szymon Bora (30. min Eryk Krysiak), Patryk Soboczyński, Maksymilian Kaczmarek (88. min Wiktor Kleczewski), Dawid Głowacki (67. min Wiktor Twardowski), Nikodem Grabowski (88. min Krzysztof Bazarnik), Wiktor Walczak (82. min Nikodem Siewiera), Wojciech Maroszek (57. min Hubert Augustyniak), Aleks Kurcbach.