AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PREMIERA. "Idzie skacząc po górach" w teatrze Bogusławskiego

DATA: 27 września 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Na drugą premierę we wrześniu zaprasza kaliski Teatr im. Bogusławskiego. Będzie to spektakl "Idzie skacząc po górach".

  Antoni, osiemdziesięcioletni artysta-geniusz, jest jak radioaktywna chmura, rozpościerająca się nad całym światem - od Los Angeles, przez Warszawę, po Tokio.

  Jego sztuka jest wszędzie: eksponowana w najważniejszych muzeach sztuki, wieszana na ścianach studenckich mieszkań, pnąca się po ścianach drapacza chmur na drugim końcu świata. Sam mistrz pozostaje jednak nieuchwytny - od ponad trzech lat ukrywa się w nadmorskiej posiadłości, z nikim nie utrzymując kontaktu.
  Nic więc dziwnego, że kiedy obiecujący, młody malarz, spędzający z przyjaciółką twórcze wakacje nad morzem, spotyka Antoniego na plaży, jest głęboko zszokowany i onieśmielony. Kiedy pada propozycja, by młodzi ludzie zamieszkali w prywatnej willi artysty, żadne z nich jeszcze nie podejrzewa, że wkrótce staną się jedynie marionetkami w rękach zachłannego demiurga…

  “Idzie skacząc po górach” to przepełniona emocjami opowieść o relacji między młodością a dojrzałością, o nieuchronności przemijania i przyjemności płynącej z władzy. Spektakl jest pierwszą sceniczną adaptacją wybitnej powieści Jerzego Andrzejewskiego („Popiół i diament”, „Bramy raju”). Na deskach Sceny Kameralnej zobaczymy Malwinę Brych, Aleksandrę Lechocińską, Dariusza Sosińskiego, Błażeja Stencela oraz Lecha Wierzbowskiego w roli Antonia.

  Adaptację przygotował reżyser spektaklu - Igor Gorzkowski. Scenografia została zaprojektowana przez Honzę Polivkę, kostiumy przez Joannę Walisiak. Muzykę napisał Zbigniew Kozub, konsultacji ruchu scenicznego udzieliła Iwona Pasińska.

  Prapremiera odbędzie się na Scenie Kameralnej w piątek 30 września, zaś pozostałe pokazy zaplanowane są na 1, 2, 7, 8 i 9 października. Bilety są dostępne w kasie Teatru i online: https://www.teatr.kalisz.pl/repertuar/kalendarium/#mthOct

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.