AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MUZYKA. Mundial MC Sobieskiego (VIDEO)

DATA: 14 listopada 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  MC Sobieski nagrał piosenkę zagrzewającą polską reprezentację do boju na MŚ. Fot. archiwum artysty.
  Kaliski raper MC Sobieski nagrał piosenkę na piłkarski mundial.

   „Hymn reprezentacji Polski na mundial 2022 " został udostępiony w internecie przez artystę 11 listopada. „Cały świat stoi przed nami otworem. Jesteśmy narodem, który nieraz skakał w ogień. Polak nie ugina kolan, idziemy po swoje. Niezłomne nadzieje tlą się w nas od pokoleń" - rapuje pochodzący z Kalisza 40-latek. 

  Artysta cierpi na nieuleczalną chorobę oczu, która prowadzi do stopniowej utraty wzroku. W 2012 roku zajął drugie miejsce w konkursie na polski hymn Euro, a cztery lata później nagrał kolejny utwór zagrzewający do walki naszą kadrę.

  Jego klipy na kanale YouTube obejrzało miliony ludzi, zostawiając mnóstwo pozytywnych komentarzy. - Mój najnowszy utwór nosi tytuł "Nowa nadzieja", gdyż każdy turniej to nowa szansa. Od dziecka kibicuję naszej drużynie i pomimo tego, że zdarzały się gorsze chwile, to nigdy nie straciłem wiary w naszą reprezentację. Moim marzeniem jest, aby po raz kolejny moja piosenka dotarła do polskich piłkarzy i tchnęła w ich serca wiarę i nadzieję. Pomimo tego, że wzrok mi już nie pozwala na śledzenie tego, co się dzieje na ekranie telewizora, to nadal czerpię ogromną przyjemność z każdego meczu naszej kadry. Byłem i będę z nimi w tych pięknych chwilach, nie opuszczę ich także, jeśli nadejdą te gorsze. Liczę, że na tegorocznym turnieju, uwolnią cały potencjał, który w nich drzemie, dając polskim kibicom piłkarskie emocje. Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe - kończy MC Sobieski.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.