AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. Charytatywna wigilia na kortach CKiS

DATA: 14 listopada 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Tomasz Jeżyk zaprasza na charytatywną wigilię Fundacji Bread of life, która w tym roku odbędzie się na kortach CKiS. Fot. Tomek Skórzewski.

  O działalności Fundacji Bread of life, pomocy dla Ukrainy i organizowanej przez nią tegorocznej wigilii z członkiem zarządu tej fundacji Tomaszem Jeżykiem rozmawia Piotr Jaworowski.

  Czy w tym roku Fundacja Bread of life organizuje ,,Wigilię na Rynku"? 
  - Oczywiście. W tym roku z uwagi na remont rynku, odbędzie się ona jednak gościnnie na kortach CKiS-u 17-18 grudnia. Jest to już 11 edycja naszej ,,Wigilii", na której staną stragany, wioska św. Mikołaja oraz pojawi się wiele innych atrakcji. 

  Jaki jest cel tegorocznej imprezy? 
  - Celem tegorocznej imprezy charytatywnej jest zbiorka środków dla czwórki podopiecznych naszej fundacji, którzy są uczniami SP nr 18 oraz SP 19 oraz najmniejszego uczestnika zbiórki, Alanka. Wszystkie te osoby znajdują się w różnym spektrum chorób. Podczas zeszłorocznej wigilii zebraliśmy kwotę ponad 30 tys. zł., za co bardzo dziękuję wszystkim naszym darczyńcom. 

  Jakie atrakcje będą towarzyszyć grudniowej imprezie?
  - Występy lokalnych artystów czy eventy w kaliskich galeriach. Pracujemy także nad eventem w Jump Planet, będzie więc fajnie i miło. Myślimy też nad konkursem fundraisingowym dla szkół.

  A czy na waszej ,,Wigilii" tradycyjnie pojawią się w tym roku anioły? 
  - W tym roku jeszcze nie, ale w następnym tak. Chcemy za rok pobić rekord Polski w liczbie pojawiających się na imprezie aniołów. Wtedy w jednym miejscu musi spotkać się ponad 500 takich aniołów.

  Porozmawiajmy teraz o fundacji Bread of fife. Czym w tym roku ona się zajmowała?
  - W tym roku mieliśmy pełne ręce roboty. Ze względu na konflikt na Ukrainie wspólnie z Galerią Tęcza uruchomiliśmy free shop. Obecnie pracują tam trzy Ukrainki i uczą się pracy. Byliśmy dwa razy na Ukrainie i wysyłaliśmy zaopatrzenie medyczne na front wspólnie z angielską charytatywną organizacją PISC. Do tego, jak zawsze, doszła pomoc psychoonkologiczna dla potrzebujących oraz remont nowej siedziby. Dla Ukraińców w kaliskim kościele chrześcijan baptystów prowadzimy zajęcia z języka polskiego. Tych działań jest dużo i obecnie wdrażamy nowy projekt "Cancer run".

  Czy w tym roku można internetowo wesprzeć waszą grudniową akcję?
  - Tak. Na naszym portalu zostananiolem.pl pojawi się link, za pośrednictwem którego można będzie wesprzeć naszą wigilię. Dodatkowo w Galerii Tęcza w datkomacie można to zrobić w sposób elektroniczny. Pracujemy nad nowym rozwiązaniem dla darczyńców, które może być korzystne dla nich w momencie samej wpłaty. Trwają obecnie ustalenia z odpowiedzialną za to firmą.

  Rozmawiał Piotr Jaworowski 

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.