AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WYSTAWA. Fotografie i impreza w Kontrabasie

DATA: 17 listopada 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Projekt plakatu Marta Śniosek-Masacz.

  Na wystawę fotografii ,,Moment_później" kaliszanina Tomasza Bąka połączoną z imprezą muzyczną zaprasza Kontrabas Cafe Club.

  Artysta wcześniej zrobił wystawę w ostrowskim Klubie Stara Przepompownia. - Wystawa, na którą chciałbym Was zaprosić nie jest wystawą reportażową, choć i takie fotografie tutaj znajdziecie - mówi kaliski fotograf. - Jest zbiorem prac wykonanych, przede wszystkim, w tym roku. Podsumowują one pewien domykający się we mnie etap fotografowania. I choć bardzo łatwo sprowadzić je do wspólnego tytułowego mianownika - bo przecież wszystko jest MOMENTEM - to jednak wybierając materiał na wystawę kierowałem się kadrami, w których coś bardzo namacalnie „zaiskrzyło”, na głębszym poziomie niż zazwyczaj. Nie zawsze w moim odbiorze, czasem w odczuciu osób fotografowanych.. w nawiązanej relacji, w „złapaniu” niepowtarzalnej milisekundy, w rozłożeniu się światłocieni, czy też w samej głębi sytuacji. Oczywiście te decyzje są pewnym różnicowaniem, bo przecież wybieram te lepsze zdjęcia, ciekawsze i bliższe mnie samemu z jakichś powodów. A to, czym przede wszystkim, kierowałem się tutaj, to coś, co nazwałbym chyba magnetyzmem MOMENTU.

  Teraz w sobotę, 19 listopada w Kontrabasie odbędzie się wystawa połączona z imprezą muzyczną. - Całość odbędzie się w zaprzyjaźnionym Kontrabas Club Cafe na tyłach Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Kto jeszcze nie był, oznajmiam że do dyspozycji będziemy mieli dwie przestrzenie. Wystawa zawiśnie w przestrzeni ze stolikami i barem, impreza taneczna będzie miała miejsce w malarni teatru. Impreza ma charakter bezpłatny, natomiast na barku będzie stał słoik na granty dla ekipy DJ-ów - dodaje Tomasz Bąk, autor wystawy.

  (jav)

  Program sobotniej imprezy w Kontrabasie
  20:30 - Kilka słów od autora + Warm-Up
  22:00 - Start imprezy muzycznej

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.