AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLICJA. Baster pomógł wytropić złodzieja

DATA: 21 listopada 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Owczarek Baster pomógł wytropić złodzieja ciśnieniowych węży. Fot. KMP w Kaliszu.

  Owczarek niemiecki o imieniu Baster, nie po raz pierwszy pokazał, że jest ekspertem w swojej dziedzinie. Kilkadziesiąt minut zajęło mu wytropienie sprawcy kradzieży węży ciśnieniowych. 52-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego usłyszał już zarzut w tej sprawie. 

   W sobotę oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu przyjął zgłoszenie dotyczące kradzieży dwóch węży ciśnieniowych, pozostawionych na jednym z pól uprawnych znajdujących się na terenie powiatu kaliskiego.

  Na interwencję zostali skierowani policjanci. Na miejsce wyruszył również policyjny przewodnik mł. asp. Patryk Paraszczuk wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym, psem patrolowo-tropiącym. Baster błyskawicznie podjął trop i ruszył śladem sprawcy przestępstwa. Po kilkuset metrach doprowadził policjantów wprost z pola do jednej z pobliskich nieruchomości. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych znajdujących się na terenie tej posesji, policjanci ujawnili skradzione węże ciśnieniowe.

  W związku ze sprawą zatrzymany został 52-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Skradzione przedmioty zostały przekazane prawowitemu właścicielowi.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.