AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO. Nowy mural. Ogród wyobraźni Fincka

DATA: 23 listopada 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Nowy mural powstał na bloku przy al. Wojska Polskiego 51. Fot. Magdalena Bartnik - KPM.
  "Ogród wyobraźni" to tytuł muralu autorstwa Ziemowita Fincka. Malowidło powstało na bocznej ścianie budynku, przy Al. Wojska Polskiego 51.

  Mural powstał dzięki stypendium kulturalnemu przyznanemu artyście przez Prezydenta Miasta Kalisza (dziedzina: Sztuki Wizualne).

  Ziemowit Fincek jest kaliszaninem. W 2009 roku ukończył Liceum Plastyczne w Kaliszu ze specjalnością Renowacja Elementów Architektury. Rozpoczął studia na ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu, na wydziale Malarstwa i Rzeźby. W 2011 r. studiował w Accademia di Belle Arti w Wenecji, na wydziale Malarstwa. W 2014 r. obronił pracę magisterską w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, na kierunku Malarstwo. Jest finalistą konkursów: Fundacji Zielonej Marchewki (2013) i Grand Prix Fundacji im. F. Eibisch. Od 2011 roku bierze udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.

  W 2022 roku rezydował w Lipsku, wraz z innymi artystami z całego świata. Kaliski artysta zakwalifikował się do programu artystycznego Pilotenkueche, którego celem było skupienie artystów w jednej, wspólnej przestrzeni, bazie do działania i tworzenia. 

  (kar - źródło KPM)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.