AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA NOŻNA. Podolski Multana

DATA: 24 listopada 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Obraz został wręczony Lukasowi Podolskiemu przez kaliskiego artystę po meczu KKS-u z Górnikiem Zabrze. Fot. FB Jakuba Multana.

  Kaliski artysta Jakub Multan stworzył portret napastnika Górnik Zabrze, Lukasa Podolskiego

  Obraz powstał farbą akrylową na płótnie, w formacie 100x80 cm., przy użyciu geometrii wektorowej. - Obraz z wizerunkiem Lukasa Podolskiego powstał rok temu i był pokazywany w Galerii Tęcza i galerii w Pleszewie - zaznacza kaliski artysta. - Jestem fanem piłki nożnej i chodzę na mecze KKS-u Kalisz. Tak się złożyło, że Górnik zagrał właśnie z KKS-em w Pucharze Polski i postanowiłem podarować swój obraz najlepszemu, jak dla mnie, zawodnikowi polskiej ekstraklasy.

  Przekazanie portretu nastąpiło po meczu 1/8 finału Fortuna Puchar Polski. Zawodnik Górnika podpisał też swoją koszulkę, która trafiła później na cele charytatywne. - Bardzo się cieszę, że trafiła ona później na aukcję, z której zebrane środki przeznaczone zostały na pomoc dla chorego chłopczyka Karolka Juszczaka

  Kaliski artysta tworzy portrety nie tylko sportowe, ale także osób znanych z historii czy kultury. W tym roku miał już 12 wystaw w Kaliszu i okolicach, a w lutym przyszłego roku planuje wernisaż wystawy poświęcony lokalym powstańcom wielkopolskim. 

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.