AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MMA. Mistrzostwa Europy ALMMA. Igor na podium

DATA: 24 listopada 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Od lewej trener Marcin Małecki i Igor Dusza. Fot. MMA Tornado Kalisz.

  Kilkuset zawodników wzięło udział w Mistrzostwach Europy Amatorskiej Ligi MMA 2022.

  Impreza odbyła się w Teresinie koło Warszawy w minioną sobotę. W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji pojawiły się 3 oktagony, w których toczyły się widowiskowe walki. W zawodach wystartowali zawodnicy z Niemiec, Skandynawii, Czech, Białorusi, Ukrainy i Polski.

  Świetnie w turnieju ALMMA zaprezentował się 17-letni uczeń kaliskiego ,,Kopernika", Igor Dusza z MMA Tornado Kalisz. Podopieczny trenera Marcina Małeckiego, który w ubiegłym roku zdobył drugie miejsce w kategorii zawodników początkujących tym razem walczył również w kategorii zawodników zaawansowanych.

  Reprezentant MMA Tornado wyraźnie wygrał na punkty swój ćwierćfinał w kategorii juniorów do 70 kg. z Radosławem Czernikiem z FightSports, dominując nad swoim przeciwnikiem zarówno w elemencie walki bokserskiej jak i zapaśniczej. Dopiero w półfinale kaliszanin musiał uznać wyższość późniejszego zwycięzcy kategorii zawodników zaawansowanych, Oskara Stachura z Bebson Club. - Jak się okazało, była to jedyna przegrana walka Igora w tym turnieju - twierdzi Marcin Małecki, trener MMA Tornado Kalisz. - Podrażniony przegraną w półfinale nasz zawodnik, zdominował później swoich przeciwników w kategorii zawodników początkujących (zawodnicy biorący udział maksymalnie w 3 turniejach MMA)

  W tej kategorii zawodnik Tornado wygrał ćwierćfinał z Krzysztofem Ałanowskim MMA Team Tczew, następnie przed czasem pojedynek półfinałowy (dźwignia łokciowa z dosiadu) z Oskarem Żytkiem Sharks Łódź i wreszcie decyzją sędziowską walkę finałową z Oskarem Rybaczykiem z Akademii Sportów Walki. - Warto dodać, że już sam start jednego dnia w dwóch kategoriach tak wyczerpującego i wymagającego sportu walki jakim jest MMA był bardzo dużym wyzwaniem dla naszego zawodnika. Tym bardziej godnym podziwu jest jego sukces wywalczony w obu kategoriach turniejowych - kończy trener Małecki.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.