PIŁKA RĘCZNA. Gwardia za mocna

DATA: 28 listopada 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Gwardia Opole pokonała Energę MKS. Fot. oficjalna strona Gwardii Opole.
    Szczypiornistom Energi MKS Kalisz nie udało się pokonać Gwardii Opole.

Kaliszanie pojechali na mecz wyjazdowy do Opola, licząc na to, że uda im się zdobyć kolejne punkty w tym sezonie. Mecz bardzo dobrze rozpoczęli przyjezdni, którzy w 5. minucie po trafieniu Macieja Pilitowskiego wypracowali 4 bramki przewagi. Wtedy o czas poprosił trener Gwardii Rafał Kuptel, a to przyniosło zamierzony efekt dla gospodarzy. Opolanie zaczęli zdobywanie bramek od skutecznej akcji wykończonej przez Mateusz Jankowskiego. W 10. minucie Marek Monczka doprowadził do remisu i od tego momentu kibice oglądali już bardzo wyrównane spotkanie. Po upływie 20. minut na tablicy widniał wynik 10:10.

W drugą połowę lepiej weszli gospodarze, którzy w 33. minucie po dwóch trafieniach Wiktora Kawki ponownie wyszli na prowadzenie. Gwardzistów trzykrotnie z rzędu ratował także bramkarz Mateusz Lellek (MVP meczu), a to pozwoliło jego kolegom utrzymać prowadzenie na dłużej w tym meczu. Na kwadrans przed końcem meczu podopieczni Rafała Kuptela mieli już 6 bramek przewagi, głównie za sprawą bardzo skutecznej gry w obronie i świetnej postawy Lellka. W końcówce goście zdołali zbliżyć się na trzy bramki, a spotkanie zaostrzyło się. W 60. minucie czerwoną kartkę zobaczył Jędrzej Zieniewicz z MKS-u. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 27:24.

Po tej porażce MKS z 12 pkt. zajmuje 11 miejsce w tabeli PGNiG Superligi. Kolejne spotkanie ligowe Energa rozegra we własnej hali z Wybrzeżem Gdańsk. Ten mecz odbędzie się w poniedziałek, 12 grudnia o godz. 18:00.

KRP Gwardia Opole - Energa MKS Kalisz 27:24 (12:13)

KPR Gwardia Opole: Malcher, Lellek - Zubac, Fabianowicz 2, Wojdan 1, Koc, Hryniewicz 1, Stempin, Widomski 1, Jankowski 6, Kawka 8, Morawski 1, Scisłowicz, Kucharzyk, Monczka 6, Chychykalo 1.

Trener: Rafał Kuptel

Kary: 2 minuty

Karne: 2/1

Energa MKS Kalisz: Szczecina, Hrdlicka - Krępa 1, Zieniewicz 3, Kus, Drej 6, Pedryc, Góralski 2, Wróbel 5, Pilitowski K. 2, Pilitowski M. 2, Kużdeba, Bekisz 3, Adamczyk, Karpiński.

Trener: Paweł Noch

Kary: 14 minut