AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SZACHY. Mistrzostwa Polski. Srebrny medal Ewy

DATA: 29 listopada 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Ewa Barwińska (z lewej) zdobyła srebrny medal MP. Fot. KTS Kalisz.

  16-letnia Ewa Barwińska (KTS Kalisz) zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski Kobiet do lat 20 w szachach.

  Sukces wywalczony w Karpaczu to historyczny, pierwszy medal dla Kalisza w tej kategorii wiekowej. Kaliszanka zagrała w MP20 zaraz po Mistrzostwach Europy Juniorek w Turcji. Cały czas trzymała się w czołówce zawodów, a kluczowa była 7 dramatyczna runda, w której wygrała z Emilią Sprzęczką (UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski).

  W kolejnych rundach dwa remisy z Barbarą Goraj oraz Ireną Hertlein (KSz HETMAN Katowice) zapewniły kaliszance medal. - W czubie tabeli było niezmiernie ciasno, o srebrnym medalu decydowała dodatkowa punktacja (Bucholtz), która tym razem była lepsza dla zawodniczki KTS Kalisz - mówi Maciej Sroczyński, prezes i trener KTS Kalisz. - Cały klub szachowy KTS Kalisz gratuluje Ewie i jej rodzicom, jesteśmy niezwykle dumni z tego sukcesu!

  Mistrzynią Polski została Barbara Goraj (KS Gwiazda Bydgoszcz), brązowy medal zdobyła Weronika Zabrzańska (Hetman Koronny Trzebinia). Mistrzyni Polski awansowała dodatkowo do finału Mistrzostw Polski Kobiet 2023

  W kategorii mężczyzn mistrzem Polski do lat 20 został Radosław Psyk (KS Piątka Skierniewice). Aleksander Walaszczyk (KTS Kalisz) zajął 24 miejsce.

  (jav)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.