SZACHY. Mistrzostwa Polski. Srebrny medal Ewy

DATA: 29 listopada 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Ewa Barwińska (z lewej) zdobyła srebrny medal MP. Fot. KTS Kalisz.

16-letnia Ewa Barwińska (KTS Kalisz) zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski Kobiet do lat 20 w szachach.

Sukces wywalczony w Karpaczu to historyczny, pierwszy medal dla Kalisza w tej kategorii wiekowej. Kaliszanka zagrała w MP20 zaraz po Mistrzostwach Europy Juniorek w Turcji. Cały czas trzymała się w czołówce zawodów, a kluczowa była 7 dramatyczna runda, w której wygrała z Emilią Sprzęczką (UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski).

W kolejnych rundach dwa remisy z Barbarą Goraj oraz Ireną Hertlein (KSz HETMAN Katowice) zapewniły kaliszance medal. - W czubie tabeli było niezmiernie ciasno, o srebrnym medalu decydowała dodatkowa punktacja (Bucholtz), która tym razem była lepsza dla zawodniczki KTS Kalisz - mówi Maciej Sroczyński, prezes i trener KTS Kalisz. - Cały klub szachowy KTS Kalisz gratuluje Ewie i jej rodzicom, jesteśmy niezwykle dumni z tego sukcesu!

Mistrzynią Polski została Barbara Goraj (KS Gwiazda Bydgoszcz), brązowy medal zdobyła Weronika Zabrzańska (Hetman Koronny Trzebinia). Mistrzyni Polski awansowała dodatkowo do finału Mistrzostw Polski Kobiet 2023

W kategorii mężczyzn mistrzem Polski do lat 20 został Radosław Psyk (KS Piątka Skierniewice). Aleksander Walaszczyk (KTS Kalisz) zajął 24 miejsce.