AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

EDUKACJA. Zniżki dla studentów

DATA: 11 stycznia 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Karolina Gruszczyńska i Wiktoria Kaczmarek zachęcają do korzystania ze zniżek studenckich. Fot. autorki materiału.

  - Kalisz posiada wiele miejsc związanych z wydarzeniami kulturalnymi, rekreacją, gastronomią czy rozrywką, które oferują zniżki dla studentów. Studenci mogą też taniej podróżować. Poniżej przedstawiamy kilka opcji, które dzięki posiadanej legitymacji studenckiej pozwolą jej posiadaczom sporo zaoszczędzić - piszą Wiktoria Kaczmarek i Karolina Gruszczyńska, studentki III roku filologii polskiej WP-A UAM w Kaliszu.

  Sporo studentów musi podczas semestru przemieszczać się, bądź na wykłady po mieście czy też dojechać na studia do Kalisza ze swojego miejsca zamieszkania. Wybierając się w podróż między miastami można zaoszczędzić jadąc pociągiem, gdyż Polskie Koleje Państwowe oferują 51% zniżki na przejazdy dla studentów. 
  Po naszym mieście studenci od 1 stycznia mogą jeździć bezpłatnie autobusami KLA, jeśli posiadają Kaliską Kartę Mieszkańca.
   
  REKREACJA I SPORT
  Kaliski Aquapark chcąc zachęcić młodzież do 26 roku życia do korzystania z oferty przyznał jej możliwość zakupu biletu ulgowego. Jest to koszt 16 zł w dni powszednie, natomiast w weekendy i święta cena wynosi 19 zł za godzinę. To świetna forma aktywności fizycznej i spędzania czasu wolnego, by odreagować uczelniany stres i przygotowania do sesji.
  Jak informuje strona Kaliskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, w jego placówce organizowane są kursy na stopnie motorowodne i żeglarskie oraz na licencje na holowanie narciarza wodnego. W składzie tego pakietu znajdziemy m.in.: szkolenie na stanowisko sternika motorowodnego, morskiego sternika motorowodnego oraz morskiego sternika jachtowego. Koszty przedstawiają się następująco: 250zł za osobę, ale studenci posiadają zniżkę - 50%, więc płacą jedynie 125 zł. 
  Jump Planet Gym Kalisz proponuje wachlarz możliwości uczniom uczelni wyższych. Stworzono dla nich karnet sportowy, otwierający dostęp do siłowni, zajęć sportowych, czy wstępu na poszczególne segmenty obiektu. Jego cena wynosi 89 zł miesięcznie. Ktokolwiek chce zadbać o sylwetkę i dobre samopoczucie, jest to idealna forma dla niego w realizacji założonych celów.
   
  USŁUGI GASTRONOMICZNE
  Berlin Doner Kebap wprowadził promocję uczniowską, która uprawnia studentów do otrzymania 20% obniżki ceny na swoje zamówienie. Przyznawana jest w wymiarze jednego dania i napoju na jeden okazany dokument, skorzystać można z niej raz dziennie, a sama promocja obowiązuje cały tydzień.
  Pasibus to kolejne miejsce na mapie Kalisza z jedzeniem typu streetfood. W każdy czwartek, lokal zapewnia dla studentów rabat -20% na jedno całe zamówienie (burger+dodatek+napój). Posiłki można zjeść na miejscu lub zmówić z dostawą do domu.
  Koku Sushi to kuchnia dla wielbicieli azjatyckich smaków. Lokal znajduje się na Głównym Rynku 5. Przyciąga do swojego punktu rzesze młodych klientów dzięki „studenckiej środzie”. Tego dnia obowiązuje - 15% promocja od ceny dania. Dotyczy ona zamówień w lokalu oraz na wynos z odbiorem własnym.
   
  KULTURA
  Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej proponuje młodzieży do 26 lat zniżkę na bilet wejściowy. Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego dysponuje biletami ulgowymi, które obejmują również studentów. Ich cena zależna jest od wybranego spektaklu z bogatej puli repertuaru. Bezapelacyjnie jest to genialna oferta dla miłośników żywej sztuki, gry aktorskiej czy artystycznych przedsięwzięć. Ciekawą propozycją są też ,,środy teatromana", podczas których obowiązują promocje na wybrane spektakle. W środę, 1 lutego promocyjne bilety będą dostępne w cenie - 20 zł. Można je będzie kupić na dwa spektakle ,,Godzina spokoju" - 3.02 (piątek) g. 19:00 i ,,Budowniczy Solness" - 24.02 (piątek) g. 19:00. Bilety w promocyjnych cenach można nabywać od godz. 10:00.
  W kinie ,,Helios" polecamy promocje w ramach „Super wtorku”. Bilety tego dnia można kupić za 16,90 zł.
   
  INTERNET
  Spotify - to jedna z platform streamingowych, na której można słuchać muzyki, bądź podcastów. Producenci dbając o każdego użytkownika, stworzyli kilka opcji pakietów, w tym „premium student”. Jeśli chcemy aktywować usługę to trzeba zalogować się w portalu swojej uczelni wyższej lub przesłać dowód, który potwierdzi nasz status studenta. Po wykonaniu wcześniej opisanych kroków i zatwierdzeniu ze strony Spotify, koszt miesięcznych opłat będzie wynosić 9,99zł.
  Jeśli planujesz wyposażyć się w nowy sprzęt do pracy lub nauki, koniecznie pamiętaj o zniżce edukacyjnej świadczonej przez polskie punkty iSpot. Zapewniają one - 10% lub - 12% na zakup wybranego przez siebie urządzenia. Promocja obejmuje komputery i iPady.
  Ebookpoint.pl to księgarnia internetowa pozwalająca zakupić książki, ebooki oraz audiobooki w korzystnych cenach. Do swojej puli rabatowej dołączyła -30% na zakup najnowszych tytułów czytelniczych oraz -35% na starsze. Dodatkowo wysyłka realizowana jest za darmo.

  Wiktoria Kaczmarek, Karolina Gruszczyńska
   
  *autorki są studentkami III roku filologii polskiej WP-A UAM w Kaliszu.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.