AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KOLARSTWO. KTK podsumowało sezon 2022

DATA: 18 stycznia 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Zawodnicy, trenerzy, działacze i sympatycy KTK Kalisz podczas noworocznego spotkania. Fot. Michał Sobczak.

  Kaliskie Towarzystwo Kolarskie podsumowało starty w 2022 roku.

  Uroczyste podsumowanie odbyło się w siedzibie kaliskiego klubu przy Wale Matejki. KTK ma za sobą trudny rok, głównie pod względem organizacyjnym i finansowym. Z tego ostatniego względu nie odbył się m.in. ogólnopolski wyścig kolarski ,,Hellena Tour". Na szczęście trudności nie przełożyły się na wyniki sportowe w klubie, a kolarska młodzież z KTK potwierdziła swoją przynależność do krajowej i europejskiej czołówki.

  Po najcenniejsze trofea sięgali juniorzy młodsi, na czele z Patrykiem Goszczurnym. Ten utalentowany kolarz wywalczył złoto i srebro w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF), który ma rangę mistrzostw Europy juniorów młodszych. Wychowanek KTK okazał się też bezkonkurencyjny w kraju, gdzie w mistrzostwach szosie i na torze wywalczył ogółem kilkanaście medal. - Swoją karierę Patryk zamierza teraz kontynuować w holenderskiej ekipie JEGG - DJR Academy - zdradza Jacek Kasprzak, prezes KTK Kalisz. Szeregi kaliskiego klubu zamierza też opuścić inny młodzieżowy reprezentant Polski i multimedalista krajowego czempionatu Kamil Dolak, który zasili ekipę orlików Tarnovii Tarnowo Podgórne.

  Podczas podsumowania prezes KTK Jacek Kasprzak i członek zarządu klubu Bartłomiej Kryszak wręczyli tym kolarzom oraz innym wyróżniającym się zawodniczkom i zawodnikom pamiątkowe statuetki. Nie zabrakło też podziękowań dla sponsorów oraz dziennikarzy, a także związanych z kolarstwem działaczy. Statuetkę otrzymał prezes Wielkopolskiego Związku Kolarskiego, Lucjusz Wasielewski, który zapewnił o swoim wsparciu dla kaliskiego klubu. Upominkami nagrodzono też najmłodszych adeptów szkółek kolarskich.

  Nowy rok i sezon brać kolarska uczciła w tradycyjny sposób, czyli... meczem piłkarskim. W spotkaniu, rozegranym na boisku mieszczącym się przy siedzibie klubu przy Wale Matejki, zagrali obecni kolarze, a także trenerzy, działacze i sympatycy kaliskiego kolarstwa i klubu. Po meczu nie zabrakło spotkania kolarskich pokoleń.

  (jav)

  Fot. dzięki uprzejmości red. Michała Sobczaka

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.