AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WYCIECZKA. Palmiarnia i koncert karnawałowy (FOTO)

DATA: 19 stycznia 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Uczestnicy wycieczki zwiedzili m.in. najstarszy park w Łodzi, w którym znajdują się rzeźby filmowych postaci. Fot. FB Działkowiec PTTK.

  W pierwszym w tym roku wyjeździe krajoznawczym uczestniczyli członkowie koła PTTK Działkowiec oraz zaproszeni goście.

  Licząca 44 osoby grupa kaliskich turystów wybrała się do Łodzi. - Przeszliśmy spacerem po dwóch najstarszych parkach miejskich w Łodzi, Źródliska I i Źródliska II, gdzie ,,spotkaliśmy" znane postacie z bajek m.in. Kota Filemona i Bonifacego oraz Wróbelka Ćwirka - mówi Zenon Florczyk, prezes koła PTTK Działkowiec w Kaliszu. - Kolejnym punktem było zwiedzanie łódzkiej Palmiarni z bogatą kolekcją roślin tropikalnych.

  Po odpoczynku w łódzkiej Manufakturze udaliśmy się na wspaniały koncert karnawałowy w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Tym razem w programie koncertu znalazły się melodie ze znanych filmów polskich i światowych.

  W lutym koło organizuje kolejną wycieczkę.

  Tym razem będzie to dwudniowa wyprawa na Ślezę, połączona ze zwiedzaniem okolicy. - W drodze powrotnej zwiedzimy też starówkę wrocławską oraz jedno z miejscowych muzeów - twierdzi prezes Florczyk. - W tym roku mamy w planach także wycieczki m.in. w Góry Stołowe i Góry Świętokrzyskie

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.