AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SIATKÓWKA. Piękna seria trwa. Bielsko pokonane!

DATA: 22 stycznia 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Siatkarki Energi MKS z Bielska-Białej przywiozły komplet punktów. Fot. FB Volley Energa MKS Kalisz.

  Trzy punkty z trudnego terenu w Bielsku-Białej przywiozły siatkarki Energi MKS Kalisz.

  To był, jak zapowiadano, mecz o przysłowiowe sześć punktów. Obie drużyny bardzo dobrze spisują się w tym sezonie i przed sobotnim meczem zajmowały czwarte i piąte miejsce w tabeli Tauron Ligi.

  Własny parkiet faworyzował w tym spotkaniu bielszczanki, które podobnie jak MKS walczą o awans do play-off. Na boisku okazało się jednak, że stroną dominującą są kaliszanki. 

  Podopieczne Marcina Widery w pierwszy secie odrobiły stratę kilku punktów i wygrały go do 25:22. W drugiej partii przyjezdne też miały szansę na zwycięstwo. Kaliszanki prowadziły w końcówce 22:20, ale uległy gospodyniom 23:25. Trzeci i czwarty set to już koncert w wykonaniu MKS-u. Podopieczne trenera Widery wygrały je 25:20 i 25:21, a całe spotkanie 3:1. MVP spotkania została Aleksandra Rasińska, która atakowała ze skutecznością 67 procent, notując na swoim koncie 23 pkt.

  Wygrana w Bielsku za trzy punkty oznacza, że kaliszanki z Bielska-Białej wywiozły trzy pkt. i dzięki temu zrównały się z BKS-em w ligowej tabeli (oba zespoły mają po 18 pkt.).

  Teraz przed kaliskim zespołem kolejne spotkanie z serii czterech meczów wyjazdowych. W najbliższy piątek MKS zagra w Tarnowie z tamtejszym beniaminkiem Roleski Grupa Azoty. To spotkanie rozpocznie się o godz. 20:30 i na żywo pokaże je stacja Polsat Sport.

  (jav)

   

  BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Energa MKS Kalisz 1:3 (22:25, 25:23, 20:25, 21:25)

  BKS: Pierzchała 13, Nowicka 5, Borowczak 9, Majkowska 7, Sobiczewska 5, Damaske 18 oraz Mazur (l), Nowak (l), Szczepańska-Pogoda 10, Abramajtys.

  Energa MKS: Drużkowska 22, Wójcik, Rasińska 23, Cygan 11, Grabka 5, Fedorek 6 oraz Lemańczyk (l), Kuligowska 8, Efimienko-Młotkowska.

  * Z rozgrywek Tauron Ligi wycofała się ostatnia w tabeli Legionovia Legionowo. Mecze z udziałem tej drużyny w tym sezonie zostały anulowane. 

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.