AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ROCZNICE. Obchody Powstania Styczniowego. Powstańczy obóz i Manifest (FOTO)

DATA: 22 stycznia 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Obchodom towarzyszyła rekonstrukcja obozu powstańczego. Fot. Tomasz Potemkowski - FB Powiat Kaliski.

  W lesie w Murowańcu, przy mogile Powstańców Styczniowych, rozpoczęły się obchody 160 rocznicy powstania w powiecie kaliskim.

  W ramach realizowanego przez Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku projektu "A mundury ich były szaraczkowe. Śladami Powstania Styczniowego w powiecie kaliskim" zorganizowano rekonstrukcję obozowiska powstańczego oraz odczytano Manifest Komitetu Narodowego.

  W krótkiej inscenizacji udział wzięli rekonstruktorzy Izba Tradycji i GRH 25 Dywizji Piechoty, harcerze powiatowego hufca, młodzież z II Liceum Ogólnokształcące im. T.Kościuszki w Kaliszu oraz jeźdźcy i konie ze Stajni Krzyżówki.

  Projekt realizowany jest wraz z partnerami, którymi są: Stowarzyszenie "LGD7-Kraina Nocy i Dni", Gminne Centrum Kultury w Koźminku, Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej, Polskie Towarzystwo Historyczne-Oddział w Kaliszu, III LO im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu i Hufiec ZHP Powiatu Kaliskiego. Zadanie dofinansowano ze środków Biura "Niepodległa" w ramach Programu Dotacyjnego "Powstanie Styczniowe 1863-1864".

  (nel)

  Fot. Dzięki uprzejmości Tomasza Potemkowskiego.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.