AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO. O współpracy z belgijskim La Louviere

DATA: 25 stycznia 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Od lewej: wiceprezydent Grzegorz Kulawinek, Piotr Maciejewski, Edward Janowski i prezydent Krystian Kinastowski. Fot. KPM - Magdalena Bartnik.

  O trwającej od 1998 roku współpracy Kalisza z belgijskim La Louviere rozmawiał z gośćmi Krystian Kinastowski, prezydent miasta.

  Włodarz miasta rozmawiał z Edwardem Janowskim - mieszkającym w Belgii od dziesięcioleci artystą, Honorowym Przyjacielem Kalisza, oraz Piotrem Maciejewskim - kaliskim biegaczem, który regularnie reprezentuje nasze miasto w odbywających się w La Louviere imprezach biegowych.

  Prawie dziewięćdziesięcioletni pan Edward wielokrotnie odwiedzał Kalisz. W 2002 roku jego obrazy były prezentowane w ówczesnym Biurze Wystaw Artystycznych, a jedna z jego prac, imponujących rozmiarów obraz, od kilku lat wisi w gabinecie wiceprezydenta Grzegorza Kulawinka

  Kaliscy biegacze od 24 lat uczestniczą w czerwcowych biegach w partnerskim mieście, a od kilku również belgijscy biegacze przyjeżdżają do Kalisza, by wziąć udział w Międzynarodowym Biegu Ulicznym Ptolemeusza. Warto przypomnieć, że w tym roku przypada 25. rocznica podpisania umowy o współpracy.

  (nel - źródło KPM)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.