PIŁKA RĘCZNA. MKS odpadł z Pucharu Polski. Debiut Chorwatów (FOTO)

DATA: 2 lutego 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    W akcji debiutujący w Energi MKS Domagoj Grizelj. Fot. Energa MKS Kalisz.

Ćwierćfinał PGNiG Pucharu Polski nie dla kaliskich piłkarzy ręcznych. Energa MKS przegrał we własnej hali z MMTS-em Kwidzyn 22:25, chociaż na pięć minut przed końcem miał szansę na odwrócenie wyniku.

W kaliskim zespole w tym meczu zadebiutowało dwóch nowych zawodników rodem z Chorwacji - 26-letni środkowy rozgrywający Domagoj Grizelj i 22-letni lewy rozgrywający Josip Bezer. Obaj zdobyli swoje pierwsze bramki w MKS-ie.

Po pierwszych minutach środowego pucharowego spotkania było widać, że rywalizujące drużyny ostatni mecz o stawkę rozegrały półtorej miesiąca temu. Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać do piątej minuty, a zdobył ją z rzutu karnego prawoskrzydłowy Energa MKS-u Kalisz, Michał Drej. Przez kolejny fragment gra toczyła się bramka za bramkę, ale już w okolicach jedenastej minuty powoli przewagę zaczęli budować goście. Skuteczne rozwiązywanie akcji głównie przez środkowego rozgrywającego kwidzyńskiego zespołu, Nikodema Kutyłę pozwoliło MMTS-owi wyjść na prowadzenie 8:4, które utrzymał już do końca pierwszej części meczu.

Drugą połowę trafieniem otworzył Hubert Kornecki, a przez pierwsze dziesięć minut różnica utrzymywała się na poziomie czterech trafień na korzyść przyjezdnych. Ostatni zryw gospodarzy nastąpił na piętnaście minut przed końcem meczu, kiedy trafienia Konrada Pilitowskiego, nowego zawodnika w kaliskim zespole Josipa Bezera i rzut przez całe boisko bramkarza Krzysztofa Szczeciny doprowadził do wyniku 20:22. Przez kilka kolejnych minut kaliszanie utrzymywali kontakt z rywalem, ale gorzej rozegrali ostatnie pięć minut pojedynku, co spowodowało, że to MMTS Kwidzyn awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Szansę na rehabilitację szczypiorniści Energi będą mieć już w najbliższą sobotę, kiedy powrócą rozgrywki PGNiG Superligi. Na otwarcie rundy rewanżowej zmierzą się z brązowymi medalistami ubiegłego sezonu - Azotami Puławy, a w kolejnej serii czekają ich wyjazdowe Derby Wielkopolski z Arged KPR Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Emocji nie powinno więc zabraknąć.

Start sobotniego spotkania rozgrywanego w hali Kalisz Arena z Azotami zaplanowano na godz. 15:00.

Energa MKS Kalisz - MMTS Kwidzyn 22:25 (10:14)

Energa MKS: Hrdlicka, Szczecina 1 - Krępa 7, Góralski 4, Wróbel 2, Zieniewicz 2, Konrad Pilitowski 2, Bezer 2, Grizelj 1, Drej 1, Kus, Maciej Pilitowski, Kużdeba, Bekisz, Adamczyk, Karpiński.

MMTS: Zakreta, Dudek - Szyszko 5, Kutyła 5, Grzenkowicz 4, Kornecki 2, Majewski 2, Nastaj 2, Landzwojczak 2, Jankowski 1, Wawrzyniak 1, Orzechowski 1, Peret, Jarosz.