PIŁKA NOŻNA. Jarota ograny do zera

DATA: 6 lutego 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Piłkarze KKS-u Kalisz pokonali w weekendowym sparingu Jarotę Jarocin. Fot. KKS Kalisz.

Cztery bramki w meczu z Jarotą Jarocin strzelili piłkarze KKS-u Kalisz.

KKS szybko, bo już w 2. minucie wyszedł na prowadzenie. Po centrze w pole karne, jeden z defensorów Jaroty nie upilnował futbolówki, którą płasko chwilę później uderzył Michał BoreckiProwadzenie w sparingu podwyższył Bartłomiej Putno, wykorzystując świetne dogranie Nikodema Zawistowskiego “w uliczkę”.

Na drugą połowę trener Bartosz Tarachulski desygnował prawie nową jedenastkę - udział w meczu kontynuował jedynie Jakub Głaz. Ofensywna gra KKS-u zaowocowała stuprocentowymi okazjami m.in Kasjana Lipkowskiego oraz Wojciecha Maroszka, których kakaesiacy nie wykorzystali. Niemoc strzelecką przerwał dopiero Jakub Wilczyński, wykorzystując w 80. minucie karnego, podyktowanego za faul na Mateuszu Wysokińskim. Napastnik Dumy Kalisza postawił kropkę nad “i” tuż przed zakończeniem rywalizacji, zdobywając gola na 4:0. W tej akcji skutecznie asystował Wiktor Staszak, płasko wysuwając piłkę w kierunku wbiegającego kolegi.

Kolejna gra kontrolna KKS-u odbędzie się w najbliższy czwartek, 9 lutego. W Grodzisku Wielkopolskim, podopieczni Bartosza Tarachulskiego zmierzą się z ekstraklasową Wartą Poznań.

KKS Kalisz - Jarota Jarocin 4:0 (2:0)
    Bramka: 1:0 Michał Borecki 2. min, 2:0 Bartłomiej Putno 25. min, 3:0 Jakub Wilczyński 80. min k., 4:0 90. min Jakub Wilczyński 90. min.

KKS Kalisz:

I połowa: Mateusz Górski – Kasjan Lipkowski, Mateusz Gawlik, Filip Kendzia – Daniel Kamiński, Michał Borecki, Adrian Łuszkiewicz (C), Jakub Głaz – Nestor Gordillo, Nikodem Zawistowski, Bartłomiej Putno.
    II połowa: Maciej Krakowiak – Wiktor Smoliński, Bartosz Gęsior, zawodnik testowany – Kasjan Lipkowski (70. min Maksymilian Kaczmarek), Mateusz Wysokiński, Karol Smajdor, Jakub Głaz (60. min Wojciech Maroszek) – Kamil Koczy, Wiktor Staszak, Jakub Wilczyński.