AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KONCERT. W kawiarence. Spektakl muzyczny Café Bodo w Filharmonii Kaliskiej

DATA: 14 lutego 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Najbliższy koncert w Filharmonii Kaliskiej będzie najprawdziwszą podróżą w czasie - wprost do złotego okresu polskiej międzywojennej piosenki. Spektakl Café Bodo to doskonała okazja, aby zawitać w progi kawiarenki przy Foksal 17 i zatopić się w brzmieniu głosów wielkich gwiazd ówczesnej Warszawy - Hanki Ordonówny oraz Eugeniusza Bodo.

  Dookoła unosi się zapach kawy, spory gwar podnosi różnorodna klientela, wśród której daje się zauważyć niezwyczajne dzisiaj oznaki wytworności - damy w szalach boa, natomiast dżentelmenów w  jakże nieodzownych kapeluszach i frakach. Słychać rozmowy, codzienne przekomarzania i żarty wśród znajomych, stałych bywalców. Tak musiały mijać dni i noce w wymarzonej przez gwiazdora międzywojennej Warszawy kawiarence swojego imienia - Café Bodo. Kiedy przekroczymy próg tego niesamowitego miejsca, możemy spotkać nie tylko samego Eugeniusza Bodo, ale również Hankę Ordonównę, nie mniej słynną przedwojenną artystkę sceniczną.

  Melomani, którzy wybiorą się na spektakl Café Bodo w Filharmonii Kaliskiej, wysłuchają najsłynniejszych utworów tamtego czasu, m.in.: ,,Całuję twoją dłoń, madame", ,,Miłość ci wszystko wybaczy", ,,Umówiłem się z nią na dziewiątą" czy ,,Na pierwszy znak", które w aranżacjach symfonicznych zabrzmią z pewnością równie doskonale, co niemal przed stuleciem.

  W czarowną atmosferę międzywojennej Polski publiczność wprowadzą znakomici artyści. W rolach głównych wystąpią absolwenci wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy: finalista dziesiątej edycji The Voice of Poland Tadeusz Seibert, wcieli się w tytułowego Bodo, Emilia Czekała śpiewać będzie głosem Ordonki, zaś sentymentalne dźwięki dostarczy Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej pod batutą Marka Czekały.

  Wyjątkowa będzie forma koncertu, ponieważ wykonania solistów, ich w pełni aktorskie kreacje oraz charakteryzacja i scenografia wspólnie stworzą nieodparte wrażenie przebywania w kręgu śmietanki towarzyskiej warszawskich bywalców dwudziestolecia międzywojennego oraz uczestniczenia w koncercie Hanki Ordonówny i Eugeniusza Bodo pod szyldem jego własnej kawiarenki. Ostatni tegoroczny bal w ramach serii koncertów Karnawał w Filharmonii czas zacząć!

  (ren)

   

  CAFÉ BODO - spektakl muzyczny odbędzie się w piątek, 17 lutego o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Filharmonii Kaliskiej (Aula UAM).  
  *Godz. 19.00 to nowa, stała godzina rozpoczęcia koncertów Filharmonii Kaliskiej w 2023 r.

  Bilety w cenie 80 zł (bilet normalny) i 70 zł (bilet ulgowy) do nabycia online oraz w kasie Filharmonii Kaliskiej, przy ul. Aleja Wolności 2.

  Kasa biletowa:
  tel.: 62 757 07 48 | e-mail:bilety@filharmoniakaliska.pl,Al. Wolności 2,

  Czynna: od wtorku do piątku w godz. 12:00- 17:00.
  W dniu koncertu w godz. 12:00 - 15:00 oraz na godzinę przed koncertem w miejscu wydarzenia.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.