AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KONCERT. Miłosny karnawał (FOTO)

DATA: 23 lutego 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W koncercie wystąpiła m.in. sopranistka Małgorzata Piotrowska. Fot. Latarnik Kaliski.

  Najpiękniejsze fragmenty arii operowych i operetkowych rozbrzmiały w wypełnionej po brzegi sali fortepianowej Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku podczas koncertu "Miłosny Karnawał". Głównym organizatorem wydarzenia była Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka".

  Koncert "Miłosny Karnawał" idealnie wpisał się w ostatni karnawałowy weekend i przypadające kilka dni wcześniej walentynki. Do Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku zdecydowało się wybrać wielu miłośników takich dzieł jak "Księżniczka Czardasza" czy "Baron Cygański", których fragmenty można było usłyszeć w trakcie koncertu.
   
  W świat opery i operetki zabrali uczestników wykonawcy: Małgorzata Piotrowska - sopran, Dariusz Pietrzykowski - tenor i Robert Adamczak - fortepian. Słowo o muzyce prezentowanej w trakcie koncertu opowiedział Mateusz Walczak. Artyści dwukrotnie bisowali, a melomani po zakończonym recitalu mogli skorzystać z przygotowanego poczęstunku.
   
  Koncert "Miłosny Karnawał" był pierwszym tegorocznym koncertem w ramach "Spotkań ze sztuką - Opatówek 2023" oraz 31. wydarzeniem w ramach całego cyklu. Organizatorem była Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka", we współpracy z Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku.
   
  (jav)
  Fot. dzięki uprzejmości ,,Latarnika Kaliskiego".
   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.