AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. "Kobiecy koloryt" Katarzyny Kaczmarek w Przepompowni

DATA: 2 marca 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Na wersnisaż wystawy kolaży "Kobiecy koloryt" kaliszanki Katarzyny Kaczmarek zaprasza dziś ostrowski Klub Przepompownia. Początek o godz 19 . Wstęp wolny.

  Katarzyna Kaczmarek jest absolwentką Międzynarodowej Szkoły Charakteryzacji Filmowej i Teatralnej Marii Ewy Dziewulskiej w Warszawie oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego we Wrocławiu. Obecnie mieszka w Kaliszu. Na wystawie zaprezentuje swoje najnowsze kolaże. 


  - Kolaż skradł moje serce. Pozwolił połączyć zainteresowanie charakteryzacją, malarstwem i sztuką. Tworzenie prac metodą, która pozwala mi łączyć ze sobą wiele materiałów i technik artystycznych, daje nieograniczone możliwości. Większość moich prac powstaje z fragmentów archiwalnych numerów czasopism Harper’s Bazaar, Vogue, K MAG. Dla mnie to kopalnia inspiracji i podróż przez historię mody, koloru i zmieniających się kanonów piękna. Tysiące wyciętych elementów zaczyna przeplatać się ze sobą i tworzyć wstępną kompozycję, która zmienia się w długim procesie tworzenia. Niektóre prace powstają tygodniami, gdyż brakuje mi jednego znaczącego kawałka papieru. Dopisywanie własnej historii do istniejących elementów przy użyciu farb akrylowych, kredek, ciekawych materiałów…to coś co lubię najbardziej. Kobiety na moich pracach postrzegam jako wojowniczki, kobiety nie z tego świata, silne, barwne, waleczne, niezależne, ale zarazem piękne, wrażliwe i niepowtarzalne. Każda z nich ma swoją własną historię, którą odbiorca może dopisać sobie sam - mówi Katarzyna Kaczmarek.

  Prace Katarzyny Kaczmarek znajdziecie mi. in na Instagramie artystki

  Wystawie będzie towarzyszyć spotkanie z Sylwią Włodarską – Gabinet Kosmetologii – Trychologii Holistycznej oraz Mariolą Orłowską za Studia Figura. 

  Będzie to dobra okazja do porozmawiania o tym jak dobrze zadbać o siebie w dobie coraz większego pędu życia oraz o specjalistycznych kosmetykach dla osób onkologicznych.

  Kuratorem wystawy jest: Małgorzata Margarita Dąbrówka.

  (nel)

   


   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.