AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

RZEMIOSŁO. Szewc ,,Pod Zegarem” (FOTO)

DATA: 7 marca 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Giennadij Angelovski naprawia buty w zakładzie szewskim w Centrum Handlowym ,,Pod Zegarem" przy ul. Górnośląskiej. Fot. Piotr Jaworowski.

  Naprawiał buty w Anglii, Norwegii i na Ukrainie. Teraz prowadzi zakład szewski w Centrum Handlowym ,,Pod Zegarem", w którym chętnie naprawiają swoje buty i torebki kaliszanie.

  Giennadij Angelovski jest szewcem od ponad 20 lat. Ukończył specjalistyczną szkołę, która prowadzona była przy fabryce obuwia w Zaporożu na Ukrainie, gdzie uzyskał tytuł dyplomowanego szewca. Jest obywatelem Bułgarii, a teraz na dobre zadomowił się w naszym mieście, gdzie prowadzi swój zakład szewski - Prowadzę zakład w Centrum Handlowym ,,Pod Zegarem" przy ulicy Górnośląskiej 76A na I piętrze od 2017 roku. Zajmuję się w nim nie tylko naprawą i renowacją obuwia, ale także torebek skórzanych. Wcześniej naprawiałem buty przez trzy lata, pracując jako szewc w Anglii i przez pół roku w Norwegii - zaznacza szef zakładu szewskiego w hali ,,Pod Zegarem".

  W szewskiej pracowni na I piętrze przeprowadzane są praktycznie każde naprawy i renowacje dotyczące obuwia. Przyjmowane są zlecenia na obuwie męskie, damskie i dziecięce. - Wykonuję naprawę butów zimowych, wiosennych, letnich i jesiennych, praktycznie na każdy sezon - zapewnia szewc Giennadij. - Prowadzone w moim zakładzie naprawy obejmują wszystkie rodzaje obuwia, począwszy od tych do męskich do garniturów czy damskich szpilek, po kozaki, półbuty, sandałki czy buty sportowe. Renowacja obejmuje wymianę i naprawę fleków, zelówek, szycie, wstawianie nowych zamków, wymianę cholewek czy obcasów - wylicza właściciel zakładu szewskiego ,,Pod Zegarem".

  Do tego dochodzą jeszcze zamówienia specjalne. - Miałem zamówienie na naprawę rycerskich butów od miejscowych osób zajmujących się rekonstrukcją walk dawnych wojów, ale też z Warszawy, gdzie do takich rycerskich butów musiałem ręcznie szyć podeszwę ze skóry - twierdzi Angelovski.

  - W zawodzie szewca pracuję już od wielu lat i wykonałem tysiące renowacji. Każdą naprawę wykonuję profesjonalnie, tak żeby później buty i torebki służyły moim klientom jeszcze przez długi czas.

  Piotr Jaworowski'

   

  SZEWC - ,,Pod Zegarem" (I piętro)

  Naprawa i renowacja obuwia - drobne naprawy kaletnicze
  Centrum Handlowe ,,Pod Zegarem" - ul. Górnośląska 76A
  www.flek-but-kalisz.pl
  tel. 574 546 476
  pon. - pt. 10-17
  sobota 10-14

  FB: https://www.facebook.com/szewckaliszpodzegarem

  Fot. Piotr Jaworowski i FB zakładu szewskiego.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.