AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

FESTIWAL. Soulfly Gwiazdą Jarocin Festiwal 2023!

DATA: 27 kwietnia 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Grupa Soulfly wystąpi w tegorocznym festiwalu w Jarocinie. Fot. materiały promocyjne organizatora festiwalu.

  Trzy dni pełne najlepszej muzyki gitarowej, dwie sceny, koncerty kilkudziesięciu artystów i artystek, wydarzenia specjalne. Do festiwalowego line-upu dołącza grupa Soulfly

  Ponad dwie dekady na scenie, niezliczone światowe trasy koncertowe, 12 albumów na koncie. Amerykańska legenda metalu wraca do Jarocina po 10 latach. Bilety są dostępne w sprzedaży na www.jarocinfestiwal.pl.

  Charyzmatyczny współzałożyciel brazylijskiej Sepultury, ikona undergroundu i tropiciel ekstremalnego metalu Max Cavalera, kilka miesięcy po odejściu z grupy założył formację, która stworzyła własny, niepowtarzalny styl. W utworach Soulfly jest miejsce zarówno na mocne granie z pogranicza groove’u, thrashu, nu metalu, jak i etniczne dźwięki bliskie tradycyjnej muzyce ludowej czy world music.

  Te same głos, ciało i duch, które zapoczątkowały Soulfly w 1997 roku, przywołują niemożliwie ciężki hałas do dziś. Można tego doświadczyć słuchając dziesięciu utworów monstrualnej muzyki na ostatnim i zarazem dwunastym wydawnictwie grupy – Totem (2022). Album ma dwóch ojców, a właściwie jest dziełem ojca – lidera Soulfly i jego syna Zyona – perkusisty zespołu.

  Album został wyprodukowany przez Maxa i Arthura Rizka (Code Orange, Ghostemane, Outer Heaven), a gościnnie udzielają się na nim John Powers (Eternal Champion), Chris Ulsh (Power Trip) i John Tardy (Obituary). Max Cavalera od lat tworzy hymny z ważnym przesłaniem i tych z całą pewnością nie zabraknie podczas koncertu w Jarocinie.

  Lipiński, Chylińska, T.Love, Moskwa, Zielone Żabki, Fisz Emade Tworzywo

  Przypomnijmy, że 14-16 lipca podczas jarocińskiego festiwalu na słynnych boiskach przy ul. Maratońskiej wystąpią też m.in. Agnieszka Chylińska, Nosowska, Tomek Lipiński + Goście, T.Love, Renata Przemyk, Moskwa, Strachy na Lachy, Proletaryat, Voo Voo, Ga-Ga Zielone Żabki, Luxtorpeda, Waluś Kraksa Kryzys, Myslovitz, Fisz Emade Tworzywo, Closterkeller, Big Cyc, Anieli, The Bullseyes, Masala Soundsystem, Masturbator, Wrona, Baika, Happy Pills, 1125 - z ogłoszonym właśnie Soulfly to łącznie 25 artystów i artystek, a to… jeszcze nie koniec!

  Organizatorem festiwalu jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Współorganizatorem wydarzenia jest Muzeum Regionalne w Jarocinie, a mecenasem Gmina Jarocin.

  Partnerzy festiwalu to: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin oraz Spichlerz Polskiego Rocka. Partnerzy medialni: Antyradio, „Gazeta Wyborcza”, „Teraz Rock”, „Gazeta Jarocińska”, cgm.pl i Interia.

  (red)

  Więcej informacji na www.jarocinfestiwal.pl oraz w mediach społecznościowych:

  FB: www.facebook.com/JarocinFestiwalOfficial

  IG: @jarocinfestiwalofficial

   

  Ceny biletów i karnetów:

  II pula:
  Karnet trzydniowy: 239 zł
  Bilet na pole namiotowe: 99 zł
  Bilety dostępne od 15 grudnia 2022 roku (godz. 12.00) do 31 maja 2023 roku (godz. 11.59) lub do wyczerpania puli biletów.

  III pula:
  Karnet trzydniowy: 269 zł
  Bilet na pole namiotowe: 119 zł
  Bilety dostępne od 31 maja 2023 roku (godz. 12.00) do wyczerpania puli biletów.

  Cena wstępu na pole namiotowe dla jednej osoby wynosi: 99 zł (II pula), 119 zł (III pula). Wysokość ceny pola namiotowego zależy od obowiązującej puli biletów festiwalowych. Cena za bilet dla kampera wynosi 350 zł + 50 zł od każdej osoby.

  Liczba miejsc jest ograniczona. Dzieci do szóstego roku życia uczestniczą w wydarzeniu bezpłatnie. Wiek powinien zostać potwierdzony dokumentem tożsamości dziecka przy wejściu na teren imprezy.

  Karnety i bilety na festiwal są dostępne na www.jarocinfestiwal.pl.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.