AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. Noc Muzeów w Tarasinie

DATA: 12 maja 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Galeria Tarasina zaprasza na Noc Muzeów. Fot. materiały promocyjne Galerii Tarasina.

  Jak co roku Galeria Sztuki im. Jana Tarasina włączy się w ogólnopolską akcję NOCY MUZEÓW, mającą na celu upowszechnianie dóbr kultury.

  W siedzibie Galerii przy pl. św. Józefa 5, w sobotni wieczór 13 maja już o godz. 17.30 będzie można rozpocząć turystyczny tour kulturalny.

  Pierwszą propozycją Galerii będzie oprowadzanie kuratorskie po wystawach konkursowych A-Kumulacji 2023, Kaliskiego Biennale Sztuki. Zwiedzanie rozpocznie się w głównej sali Galerii - przewodnikiem dla wszystkich widzów, ciekawych komentarza na temat prezentowanych prac, będzie Dagny Szwed, kuratorka tegorocznej edycji Biennale, która poprowadzi wszystkich chętnych także na wystawy prezentowane w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej.

  Główną atrakcją NOCY MUZEÓW w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina będzie możliwość wzięcia udziału w spotkaniu z prof. Andrzejem Bednarczykiem i dużą częścią zespołu projektowego, który pracował przy wydaniu multiksiążki „Listy Minotaura do zakażonych” - Wydawnictwa ASP w Krakowie i Galerii Sztuki im. Jana Tarasina, nominowanej dotychczas do dwóch prestiżowych nagród: na Najpiękniejszą Polską Książkę 2022 oraz do Europejskiej Nagrody Design w kategorii: Projekty Samoinicjowane.

  Od godz. 19.00 Galeria zaprasza do Zielonej Strefy Galerii na prezentację „Listów Minotaura do zakażonych” Andrzeja Bednarczyka i otwartą dyskusję z udziałem zaproszonych gości, podczas której każdy będzie mógł się przyjrzeć z bliska pierwszej, tak złożonej, wieloelementowej publikacji.

  Wyjątkowość i oryginalna forma „Listów...” jest wynikiem wieloletniego projektu artystycznego Bednarczyka, który miał także swoją spektakularną odsłonę w Kaliszu. Wystawa „Dziennik Minotaura 2020” (13.02-30.05.2020), która poza przestrzenią Galerii miała z założenia zainfekować miasto sztuką, stała się elementem kreacji artystycznej w postaci „Dzienników Minotaura w czasie zarazy”, pisanych przez Andrzeja Bednarczyka w okresie epidemii i publikowanych na stronie www.tarasin.pl od 30 marca 2020 do 16 sierpnia 2021 roku. 

  Wpisy artysty, będące komentarzem do rzeczywistości oraz towarzyszące im fragmenty wielkiego obrazu-komiksu o powierzchni 450 metrów kwadratowych, który zaistniał wcześniej w przestrzeni samej Galerii i miasta Kalisza, stanowią wielowymiarowe tworzywo „Listów Minotaura do zakażonych”. Multiksiążka to sześcian, totalnie obudowany rysunkiem Andrzeja Bednarczyka, aplikacja mobilna, pozwalająca odkrywać zagadki labiryntu oraz audiobook.

  Podczas sobotniej nocy wybrane fragmenty „Listów...” skomentuje dla widzów sam autor, natomiast na finał publiczność Galerii będzie mogła zatopić się w ich treść, poddając się seansowi głębokiego słuchania.

  Galeria Sztuki im. Jana Tarasina, znajdująca się przy pl. św. Józefa 5, będzie czynna w sobotę 13 maja do godz. 23.00. 

  (nel)

   

  PROGRAM NOCY MUZEÓW w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu (pl. św. Józefa 5)

  13 maja 2023 (sobota) 
  17.30 – 18.30
  Oprowadzanie kuratorskie Dagny Szwed po wystawach konkursowych „A-Kumulacje 2023, Kaliskie Biennale Sztuki” - start w Galerii.

  19.00 – 20.30
  Spotkanie z Andrzejem Bednarczykiem i jego gośćmi w Zielonej Strefie Galerii - prezentacja multiksiążki „Listy Minotaura do zakażonych”. 

  20.30  
  Wręczenie nagród w konkursie KOSMICZNE NICI, losowanie niespodzianek dla publiczności.

  21.00 – 22.00
  „Listy Minotaura do zakażonych” - wspólne słuchanie odcinków w wyborze Andrzeja Bednarczyka z autorskim komentarzem.

  22.00 - 23.00
  „Listy Minotaura do zakażonych” - seans głębokiego słuchania w Zielonej Strefie Galerii.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.