AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

63 KST. Dzień VII: „Artystki/Artyści”. ,,Łatwe rzeczy" i ,,Idzie skacząc po górach"

DATA: 12 maja 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W piątek w Teatrze Bogusławskiego w ramach KST można będzie zobaczyć m.in. ,,Idzie skacząc po górach". Fot. materiały promocyjne KST.

  W piątek przedostatni dzień 63. Kaliskich Spotkań Teatralnych. Odbędą się dwa przedstawienia.

  1. ,,Łatwe rzeczy", Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie godz. 18:00, 20:00, czas trwania: 50 minut, CKiS Scena Studio.

  To nie będzie zwykłe przedstawienie, sama reżyserka woli nazywać je pracą, a w tej pracy widzowie spotkają dwie charyzmatyczne, lubiane i nagradzane aktorki: Irenę Telesz-Burczyk oraz Milenę Gauer. Obie artystki mają duże doświadczenie sceniczne, niejedną główną rolę grały i przez lata udowodniły jak różne kreacje potrafią stworzyć. A jednak tym razem aktorki mierzą się z zupełnie nietypowymi zadaniami i nowym sposobem pracy. Nie dostają gotowego tekstu, gorączka prób trwa do ostatniej chwili, poszukiwania nie zwalniają i tylko jedno jest pewne - powstaje coś nieszablonowego, wychodzącego poza teatralne schematy.

  Spektakl otrzymał nagrodę główną oraz statuetkę Boskiego Komedianta na 15 Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Boska Komedia.

  Przedstawienie jest dla widzów od 18. roku życia. Wejściówki do kupienia na godzinę przed spektaklem w Kasie Teatru.

  Bilety (godz. 16:00): bilety.teatr.kalisz.pl/numerowane.html?id=2614

  Bilety (godz. 20:00) bilety.teatr.kalisz.pl/numerowane.html?id=2615

   

  2. ,,Idzie skacząc po górach", Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu godz.19:30, czas trwania: 90 minut, Scena Kameralna.

  Antoni, osiemdziesięcioletni artysta-geniusz, jest jak radioaktywna chmura, rozpościerająca się nad całym światem - od Los Angeles, przez Warszawę, po Tokio. Jego sztuka jest wszędzie: eksponowana w najważniejszych muzeach sztuki, wieszana na ścianach studenckich mieszkań, pnąca się po ścianach drapacza chmur na drugim końcu świata. Sam mistrz pozostaje jednak nieuchwytny – od ponad trzech lat ukrywa się w nadmorskiej posiadłości, z nikim nie utrzymując kontaktu.

  Nic więc dziwnego, że kiedy obiecujący, młody malarz, spędzający z przyjaciółką twórcze wakacje nad morzem, spotyka Antoniego na plaży, jest głęboko zszokowany i onieśmielony. Kiedy pada propozycja, by młodzi ludzie zamieszkali w prywatnej willi artysty, żadne z nich jeszcze nie podejrzewa, że wkrótce staną się jedynie marionetkami w rękach zachłannego demiurga…

  “Idzie skacząc po górach” to przepełniona emocjami opowieść o relacji między młodością a dojrzałością, o nieuchronności przemijania i przyjemności płynącej z władzy. Spektakl jest pierwszą sceniczną adaptacją wybitnej powieści Jerzego Andrzejewskiego („Popiół i diament”, „Bramy raju”).

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.