AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLICJA. Zlikwidowano plantację konopi (FOTO) (VIDEO)

DATA: 24 maja 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  CBŚP zlikiwidowało plantację konopi. Fot. CBŚP.

  Skoordynowane działania policjantów CBŚP i CBZC, przy wsparciu funkcjonariuszy SPKP z Gdańska doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, wprowadzanie do obrotu narkotyków i uprawę konopi. Podczas akcji policjanci zlikwidowali plantację konopi, przejmując specjalistyczny sprzęt służący do uprawy, 215 krzaków konopi i 15 kg marihuany. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim.

  Z ustaleń policjantów z Zarządu w Poznaniu Centralnego Biura Śledczego Policji i Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim wynikało, że Piotr L. może być członkiem zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się przestępczością narkotykową.

  43-latkowi zarzucali śledczy wprowadzanie do obrotów narkotyków, jednak nie mogli mu przedstawić zarzutów, ponieważ mężczyzna „zniknął” i nikt nie wiedział gdzie może przebywać. W ustalenie miejsca jego pobytu włączyli się specjaliści z Wydziału w Poznaniu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. W efekcie ustalono, że Piotr L. przebywa w województwie zachodniopomorskim i tam również może popełniać kolejne przestępstwa.

  Policjanci CBŚP, przy wsparciu funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Gdańska zatrzymali mężczyznę, likwidując przy tym plantację konopi. W domu na wynajętej posesji znajdowało się 7 specjalistycznych namiotów, tam i w jednym z kolejnych pomieszczeń rosło 215 krzewów konopi w różnej fazie wzrostu, z których można by uzyskać kilkadziesiąt kg marihuany. Każde z pomieszczeń wyposażone było w odrębny zautomatyzowany system nawadniania, ogrzewania, oświetlania i wentylacji.

  Całość uprawy była zasilana agregatem prądotwórczym. Wartość instalacji wstępnie została oszacowana na co najmniej 250 tys. zł. W pomieszczeniach policjanci zabezpieczyli także około 15 kg marihuany

  .W Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymany usłyszał zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wprowadzania do obrotu środków odurzających oraz uprawy konopi. Na wniosek prokuratora został on tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy, a za zarzucane mu czyny grozić może kara pozbawienia wolności do 15 lat.

  (red)

  Fot i video: CBŚP

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.