SZTUKI WALKI. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski (FOTO)

DATA: 24 maja 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Trener Marcin Małecki wraz ze swoimi zawodniczkami i zawodnikami podczas imprezy. Fot. MMA Tornado Kalisz.

W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnowie Podgórnym koło Poznania odbyły się III Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu w formule GI i NO GI.

W zawodach wystartowało m.in. 10 zawodniczek i zawodników MMA Tornado Kalisz. Sekcja BJJ kaliskiego klubu startowała w kategorii NO GI (walka bez kimon), zdobywając w tej formule walki 4 medale.

Złote zdobyli: Szymon Nowak w kat. dzieci 7-9 lat i Zuzanna Betka w kat. juniorek młodszych. Srebrny krążek w kat. ciężkiej juniorów wywalczył Marcel Pietrzak z I L.O. im. A.Asnyka. Brązowy medal również w kat. dzieci 7-9 lat wywalczyła siostra bliźniaczka, świeżo upieczonego mistrza Polski dzieci, Iga Nowak.

W Mistrzostwach BJJ wystartowali także Antoni i Cezary Krzywańscy, Alex Inglink, Krzysztof Pawlik, Mateusz Piskorek i Hubert Bereza. Nie udało im się jednak dotrzeć do strefy medalowej.

Najbliżej medalu w kategorii juniorów -70 kg był Hubert Bereza, który miał szansę poddać przed czasem, reprezentanta Team Piła. W zawodach nie startowali pauzujący po ubiegłotygodniowych Mistrzostwach Polski w MMA, utytułowany Igor Dusza i Jakub Haładyn.