AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO. Kalisz wielu kultur

DATA: 25 maja 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Ekspozycja dostępna jest w godzinach pracy biblioteki. Fot. MBP w Kaliszu.

  W filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka dostępna jest instalacja z elementami audiowizualnymi zatytułowana "Kalisz wielu kultur". Celem ekspozycji jest zademonstrowanie jednej z najbardziej znaczących cech Kalisza - wielokulturowości. O sobie i o naszym mieście opowiadają kaliszanie pochodzący z Albanii, Ukrainy, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

  Różnorodność kulturowa od zawsze wpisywała się w historyczną tradycję miasta. Poprzez prezentację, Biblioteka ukazuje, jak bogate i urozmaicone jest nasze miasto i jak wiele narodowości zawiera się dziś w słowie „kaliszanin”.

  Plastyczno-filmowa instalacja przypomina o kaliskiej gościnności, która sprawia, że najstarsze miasto w Polsce staje się dla wielu „nowym domem”. Wystawa zawiera tradycyjne treści wizualne, jak i dodatkowe elementy audiowizualne, co pozwala osiągnąć bardziej osobisty wydźwięk. Materiały audiowizualne mają za zadanie przedstawienie tych, którzy kaliszanami zostali z wyboru.

  - Pragniemy również zaprezentować naszych bohaterów, a w szczególności pozwolić poznać motywacje, które skłoniły ich do wplecenia osobistej historii w historię Kalisza. Mamy nadzieję, że to społeczne ujęcie zachęci do odwiedzenia Filii nr 4 MBP w Kaliszu przy alei Wolności 27. Ekspozycja została wpisana w program obchodów Święta Miasta Kalisza i podkreśla obchodzony 21 maja Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej dla Dialogu i Rozwoju - mówi Grażyna Handke, kierowniczka filii.

  Ekspozycja dostępna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy placówki. Wstęp wolny.

  (nel)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.