AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. II Wielkopolskie Forum Bibliotekarzy w Kaliszu

DATA: 26 maja 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu po raz drugi organizuje Wielkopolskie Forum Bibliotekarzy. Wydarzenie odbędzie się 31 maja w godz. od 9.30 do 15. Program tegorocznego Forum będzie obejmował dwie sesje, w ramach których zostaną wygłoszone referaty zaproszonych gości oraz bibliotekarzy-praktyków. 

  Głównym celem konferencji będzie przybliżenie bibliotekarkom i bibliotekarzom oraz wychowawcom pracującym na co dzień z dziećmi i młodzieżą nowych trendów i aktualnych motywów w literaturze dla młodych czytelników.

  Punktem wyjścia koncepcji konferencyjnej jest integracja środowiska bibliotekarskiego Wielkopolski, bibliotekarzy reprezentujących różne typy bibliotek (publiczne, pedagogiczne, szkolne, naukowe).

  - Podczas wydarzenia chcielibyśmy podjąć dyskusję wokół tematu „Uczeń, książka i biblioteka w dobie nowoczesności”. Tematyka referatów oscylować będzie wokół zagadnień związanych z rozwijaniem kompetencji czytelniczych dzieci i młodzieży. Wśród  prelegentów znaleźli się przedstawiciele literaturoznawstwa oraz w części praktycznej bibliotekarze, którzy chcą podzielić się efektami swoich projektów realizowanych w ramach edukacji czytelniczej - podkreśla Jolanta Nowosielska, dyrektor Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu.

  Uczestnicy forum będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o sprawdzone metody upowszechniania czytelnictwa, urozmaicić ofertę warsztatową o nowe pomysły na wykorzystanie książek różnego typu, ale też pogłębić swoją wiedzę z zakresu literaturoznawstwa.

  Organizatorem II Wielkopolskiego Forum Bibliotekarzy jest PBP Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu, a jego koordynatorem dr Bogumiła Celer. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak. Patronat medialny nad imprezą sprawuje portal wkaliszu.pl

  (jav)

  Więcej szczegółów na temat Forum można znaleźć na stronie internetowej https://kpkalisz.wixsite.com/forumbibliotekarz.

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.